شرکتی که کارکنانش همگی در خانه کار می‌کنند

چگونه می‌توان بدون داشتن دفتر مرکزی، کارمندان دورکار را مدیریت کرد؟


بیش از ۱۷ سال است که تیم  Myoshبا بیش از ۵۰ کارمند تمام وقت و پیمانکار بصورت دورکار فعالیت می‌کند. باتوجه به اینکه ویروس کوید ۱۹ باعث شده بسیاری از کسب و کارها به دورکاری روی آورند در این مقاله به بررسی نمونه اجرایی دورکاری تیم Myosh می‌پردازیم.

/wp-content/uploads/2020/06/2-1-e1592306673202.png

Myosh یک پلتفرم مدیریت بهداشت و ایمنی در محل کار است. این نرم افزار شامل حدود ۵۰ ماژول است که برای کمک به تیم‌های HSE در مدیریت ریسک تجاری، گزارش حوادث و انجام بازرسی به علاوه بسیاری از کارکردهای دیگر کاربرد دارد. این شرکت شامل  تیم‌های مدیریت‌، تحلیلگران، برنامه‌نویس، فروش، پشتیبانی و بازاریابی است. بیشتر کارمندان در استرالیا مستقر هستند، اما کارمندانی مستقر در ایالات متحده و آسیا نیز در این شرکت مشغول به کار هستند. آنها از نرم افزار Teamwork برای مرور و تعیین استراتژی‌ها و وظایف خود استفاده می‌کنند.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر Perth  است، تا افراد تیم بتوانند  هر سه شنبه حدود ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر بایکدیگر ملاقات داشته باشند. آنها  روزهای سه‌شنبه پس از انجام مباحث کاری برای ایجاد صمیمت و همدلی با یکدیگر ناهار دست جمعی خورده و پس از اتمام جلسه به بازی گلف یا اسکواش می‌روند. باشیوع بیماری کرونا جلسات روزهای سه‌شنبه تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

در بلاگ قبلی گفتیم مدیران در ایام دورکاری با چه چالش‌هایی مواجه هستند؟ در این بلاگ مروری بر برخی نکات و بازخورد تیمی  Myosh داریم که توانسته به خوبی دورکاری کارمندان خود را مدیریت کند.

 

ارتباط مستقیم دورکاری و افزایش بهره‌وری

طبق گفته شرکتFast ، کارمندان دورکار بسیار فعال‌تر هستند و به سادگی نتایج بهتری نسبت به همتایان سنتی خود به دست می‌آورند. این در حالی است که بسیاری از منتقدین ادعا می کنند که اجازه کارمندان راندمان پایین‌تری دارند زیرا تمام حواسشان در پی امور منزل است! اما تحقیقات نشان داده کارمندان دورکار قدر انعطاف بالا و راحتی کارکردن در منزل را می‌دانند. آنها تمام تلاششان را می‌کنند تا این شرایط را حفظ کنند. کارمندان دورکار حاضر‌ند آخر‌هفته‌ها یا حتی تا پاسی از شب و در تعطیلات کار کنند تا زمان‌های تلف‌شده جبران شود و کار را به‌موقع و باکیفیت به کارفرما تحویل دهند.

به عنوان مثال تحقیقات اخیر گالوپ نشان می‌دهد که آن دسته از کارمندانی که حدود سه تا چهار روز از هفته را دورکار هستند، نسبت به سایر افرادی که تمام روز در  محل کار حضور دارند، به طور قابل توجهی راندمان بهتری دارند. منطق این افزایش بهره‌وری در واقع بسیار آسان است. شرکت‌ها با دادن کنترل بیشتر بر زندگی شخصی افراد به آنها اجازه می‌دهند تعادل  بین کار و زندگی را برقرار کنند و در نهایت ساعات کاری به ساعات کارآمد تبدیل می‌شود.

طبق مطالعه Air tasker میانگین کل زمان هدر رفت برای کارمندان دورکار ۲۷ درصد کمتر از کارمندان شاغل در دفاتر است. همچنین این مطالعه نشان داد که 28٪ از کارکنان به دلیل وجود استرس ناشی از زورگویی در محیط کار، آزار و اذیت و سایر فشارها استعفا می‌دهند.

به آرامش کارمندان خود اهمیت دهید

/wp-content/uploads/2020/06/5-e1592306598246.png

پژوهش شرکت «Regus» نشان می‌دهد ۲۷ درصد از کارمندان، مسافرت‌های روزانه در مسیر منزل تا محل کار را اتلاف وقت و پول می‌دانند. وقتی در مکانی کار می‌کنید که در آن راحتید، هرگز در ترافیک گیر نمی‌کنید یا با اوج شلوغی مترو روبه‌رو نمی‌شوید. به همین ترتیب، بسیاری از فشار‌های روانی روزانه با دورکاری از بین می‌روند. در حقیقت، رفت و آمدهای طولانی باعث می‌شود ۱ نفر از ۴ کارمندان شغل خود را ترک کنند.

کاهش هزینه برای کارمندان

اولین و بارزترین مزایای دورکاری شامل صرفه‌جویی در سوخت، حمل و نقل، پارکینگ و نگهداری وسایل نقلیه است.

یکی از کارمندان Myosh می‌گوید: «در محل کار قبلی خود روزانه به طور متوسط ​​۱۵-۲۰ دلار برای ناهار ، ۵ دلار برای قهوه و حدود ۷-۹ دلار برای حمل و نقل عمومی هزینه می‌کردم. در واقع  بیشتر از ۳۰ دلار در روز یا ۶۵۰ دلار در ماه هزینه خورد و خوراک من بود!» شما با انجام دورکاری نه تنها در تمامی موارد گفته شده صرفه‌جویی می‌کنید بلکه باعث می‌شوید کارمندانتان با تهیه غذای سالم ومقرون به صرفه زندگی بهتری داشته باشند.

مزایای دیگر برای کارمندان

/wp-content/uploads/2020/06/6-1-e1592306607757.jpg

صرفه‌جویی در زمان رفت و آمد می‌تواند در ساعات کاری ، اوقات فراغت، معاشرت یا کارهای دیگر صرف شود. در یک مطالعه انجام شده برروی کارمندان دورکار که  توسطAirtasker  انجام شد، مشخص گردید به‌طور متوسط در یک هفته، ​​۸ ساعت از وقت تلف شده آنها نسبت به کارمندان دیگر دخیره می‌شود. ساعت کار مناسب بیشتر افراد صبح است این در حالی است که برخی از کارمندان کار در شب را ترجیح می‌دهند.

با دورکاری دیگر ساعت کاری اهمیت ندارد بلکه نتیجه کار مهم است، بدین‌صورت هر یک از کارمندان خواهند توانست کار خود را در زمان مورد علاقه خود آنهم با صبر و دقت بیشتری انجام دهند.

طبق گفته Airtasker ، کارمندان دورکار افراد سالم‌تری هستند. آنها بطور متوسط ​​هر هفته حدود ۲ ساعت و ۴۴ دقیقه تمرین بدنی انجام می‌دهند که نسبت به کارمندان حاضر در دفاتر هفته‌ای ۲۵ دقیقه بیشتر است. رژیم و ورزش، بی‌شک سلامتی و نشاط را به ارمغان می‌آورد، کدامیک از ما حاضریم کارمندانی عبوس و مریض داشته باشیم؟

 

چگونه نظارت صحیحی بر کارمندان خود داشته باشیم؟

  • برخی از کسب و کارها از نرم‌افزارهای ردیاب برای کنترل کارمندان خود استفاده می‌کنند، اما در Myosh برای اطمینان از تمرکز کارکنان و کنترل امور محوله از نرم‌افزار Time and Task management استفاده می‌شود. کارمندان زمان تخمین زده شده برای کارهای خود را اعلام کرده و این به شرکت امکان آن را می‌دهد هزینه، زمان صحیح تحویل پروژه و بهره‌وری کارمندان را کنترل کند.
  • در ایام دورکار از دوره‌های آموزشی برای کارکنان خود غافل نشوید، حتما از دوره‌های آنلاین برای یادگیری و به روز بودن آنها استفاده کنید.
  • از فناوری‌هایی مانند Skype برای مکالمه، پیام‌های متنی، به اشتراک‌گذاری تصویر و فایل‌های خود استفاده کنید.

 

اجرای سیاست کار از راه دور

از کارکنان مجهز به نظم و انضباط و دستورالعمل های روشن ، وظایف و اهداف استفاده کنید.

یک ذهنیت تیم را برای اطمینان از مشارکت کارکنان خود با اهداف مبتنی بر تیم خود پیاده کنید. در مورد بازه های زمانی و به روزرسانی های وضعیت واضح و روشن باشید که شما یک سیستم برای اندازه گیری بهره وری دارید.

اطمینان حاصل کنید که کارگران دارای دستگاهها و نرم افزارهای کافی برای کار با آنها هستند.

اطمینان حاصل کنید که کارمندان در مورد کسانی که برای کمک با آنها تماس می گیرند ، به عنوان مثال بخش IT برای کمک به نرم افزار ، سرپرست برای صفحه های زمانی ، شفاف هستند.

 

نتیجه‌گیری

مزایای دورکاری برای کارمندان و کسب و کارها بسیار واضح است. امیدوارم با سری مقالات دورکاری توانسته باشیم کمکی در تغییر شیوه‌های سنتی و ایجاد بستری نوین برای دورکاری فراهم کرده باشیم. دورکاری آینده جهان کسب‌و‌کار است. شاید شروع دورکاری کمی دشوار باشد اما از شروع آن نترسید، زیرا ارزشش را دارد. ما در واحد راهکارهای سازمانی ایرانسل آمادگی ارائه زیرساخت مناسب برای انجام دورکاری کلیه کسب و کارها را داریم، برای دریافت مشاوره به ما ایمیل (EB@mtnirancell.ir) بزنید.

منبع: