اینترنت اشیا

خانه محصولات و راهکارها اینترنت اشیا
خانه

با توجه به آمارهای جهانی و لزوم توجه به حوزه فناوری اینترنت اشیا، یکی از مو‌ضوعات مورد توجه راهکارهای سازمانی ایرانسل، همین تکنولوژی و راهکارهای مبتنی بر آن است. تولید و ارائه سامانه‌ مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل و راهکار یکپارچه نظارت تصویری ابری نیز در راستای همگام شدن با این تکنولوزی و اعتلای کیفیت زندگی در کشورمان بوده است.

خانه

معرفی راهکار­های مبتنی بر اینترنت اشیا ایرانسل

یکی از فعالیت­های راهکارهای سازمانی ایرانسل در زمینه توسعه و هوشمندسازی شهر، استفاده از فناوری­های روز دنیا است. اینترنت اشیا باند باریک یا NB-IoT (NarrowBand-Internet of Things)، نوعی استاندارد ارتباط بی­سیم و یکی از فناوری‌های LPWAN است که این قابلیت را فراهم می‌کند تا تعداد زیادی از دستگاه‌ها و سرویس‌ها از طریق شبکه‌های سلولی به یکدیگر متصل شوند.

NB-IoT به­طور قابل­توجهی مصرف انرژی دستگاه­های کاربر، ظرفیت و کارایی سیستم را بهبود می­بخشد و اتصال دستگاه­ها با پهنای باند کم را امکان­پذیر می­کند. راهکارهای سازمانی ایرانسل، راهکار­ها و خدماتی را با استفاده از تکنولوژی NB-IoT و مبتنی‌بر اینترنت اشیا ارائه کرده است که در ادامه به معرفی آن­ها می­پردازیم.

خانه

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل

وسایل نقلیه، نیروی محرکه تجارت کشور و تحرک عمومی هستند. مدیران ناوگان می­دانند که داشتن یک سیستم مدیریت ناوگان حمل‌ونقل مناسب، در مدیریت و تصمیم­گیری کارآمد بسیار موثر است. در راهکار مدیریت هوشمند ناوگان حمل­و­نقل، وسایل نقلیه از طریق اینترنت اشیا به یکدیگر متصل می­شوند. با استفاده از این تکنولوژی دستگاه­ها راهکار­هایی هوشمند برای کنترل ارتباطات جاده­ای و مدیریت کارآمد سازمان­های حمل­و­نقل، ارائه می­دهند. سامانه مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل از سه بخش اصلی: سخت‌افزار (سنسورها)، بستر انتقال اطلاعات و نرم‌افزارهای مدیریتی تشکیل شده است. این سامانه، راهکاری جامع برای اندازه­گیری، جمع­آوری و تحلیل داده­ها و اطلاعات وسایل نقلیه ارائه می­دهد. در واقع سامانه مدیریت هوشمند ناوگان، به مدیران کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بر اساس داده‌های واقعی و قابل اعتماد، بهترین تصمیمات را در راستای کاهش هزینه­های سیستم حمل­و­نقل و افزایش ایمنی رانندگان و خودروها اتخاذ کنند. به­طور کلی، استفاده از اینترنت اشیا و دیجیتالی شدن ناوگان حمل­و­نقل می‌تواند به بهبود کیفیت، صرفه‌جویی در هزینه­ها، مدیریت و نظارت وسایل نقلیه از طریق راه‌حل‌های پیشرفته مخابراتی کمک کند.

خانه

راهکار یکپارچه نظارت تصویری ابری

راهکار نظارت تصویری ابری در بستر اینترنت اشیا (IoT)، موضوع داغ این­روز­های حوزه نظارت تصویری است. با استفاده از این راهکار­، قابلیت و توانایی­ دوربین­های نظارتی، دیگر به ضبط و آپلود ویدئو در یک سیستم مرکزی محدود نمی­شود. امروزه سیستم­های نظارت تصویری مبتنی بر اینترنت اشیا، امکانات شگفت­انگیزی به کاربران ارائه می­دهد. راهکار سیستم نظارت تصویری یکپارچه ایرانسل، راهکاری بر بستر یک شبکه اختصاصی و امن است. این سرویس با به­کارگیری تجهیزات پیشرفته نظارتی، امکان نظارت دائم و شبانه‌روزی بر مناطق تحت پوشش دوربین را برای مشترکان سازمانی فراهم می‌کند. راهکارهای سازمانی ایرانسل با ارائه این سرویس، امکانات زیر را برای مشتریان عادی و شرکت­های آگاه به امنیت سایبری و کارشناسان نظارت تصویری، در کلیه سازمان­ها  فراهم می‌کند:

  • سهولت و سرعت بالا در راه‌اندازی سرویس
  • مشاهده تصاویر از طریق نرم‌افزار اختصاصی نسخه دسکتاپ
  • تطبیق خودکار پهنای باند مورد نیاز دوربین (Bitrate Adaptive)
  • کنترل هوشمند Jitter و Latency در صورت بروز مقطعی هر یک بر روی شبکه دسترسی
  • مشاهده تصاویر، مستقل از برند و تکنولوژی دوربین مداربسته
  • مدیریت متمرکز حساب کاربری از قبیل تعریف کاربر، تعیین سطح دسترسی، تاریخچه فعالیت کاربر و … از طریق کنسول وب
  • بهره‌گیری از شبکه دیتای خصوصی و امن در گستره جغرافیایی تحت پوشش ایرانسل، به‌منظور انتقال تصاویر مستقل از شبکه اینترنت

برای آشنایی بیشتر با راهکار­های نوین سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل­و­نقل و راهکار نظارت تصویری ابری بر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

خانه

راهکار­های مبتنی بر اینترنت اشیا ایرانسل

مدیریت هوشمند ناوگان

مدیریت هوشمند ناوگان

راهکار مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل، راهکاری جامع و یکپارچه مبتی بر اینترنت اشیاست.

نظارت تصویری ابری

نظارت تصویری ابری

امکان نظارت مستمر و مشاهده تصاویر با کیفیت به صورت زنده به کمک دوربین‌های مدار بسته‌ در محدوده پوشش شبکه ایرانسل
خانه

همکاران تجاری