سبک زندگی هوشمند، ترکیب زندگی و تکنولوژی

با این مقاله درباره گجت‌هایی که برای زندگی هوشمند طراحی شده‌اند، بیشتر بدانید.


سبک زندگی هوشمند

این روزها گجت‌های هوشمند به تمام ابعاد زندگی ما راه پیدا کرده‌اند و سبک زندگی ما را بهبود بخشیده‌اند. گجت‌های اینترنت اشیا نه تنها ما را قادر می‌سازند زندگی راحت‌تری را تجربه کنیم بلکه باعث می‌شوند شناخت بهتری از خود و عاداتمان بدست ‌آوریم و در راه بهبود آنها تلاش کنیم.مت هوشمند یوگا

/wp-content/uploads/2019/04/143-e1588591580869.jpg

با مت هوشمند یوگا، انگار یک معلم خصوصی یوگا دارید! این مت مجهز به تعدادی حسگر هوشمند است و در صورتیکه افراد حرکات را به درستی انجام ندهند، در لحظه پیامی را ارسال می‌کند تا حرکتشان را اصلاح کنند. با نصب اپلیکیشن مت هوشمند نیز می‌توان بر روند پیشرفت در یوگا نظارت داشت.

وقتی نوبت به یوگا می‌رسد، هیچ دستورالعمل ثابتی برای همه مؤثر نیست. به همین دلیل این نوع از مت یوگا تنها برای صاحب آن قابل استفاده خواهد بود.

اولین باری که کاربر از مت استفاده می‌کند، حرکاتی را باید از روی اپلیکیشن انجام دهد تا شکل و سایز بدن به علاوه محدودیت‌های حرکتی او مشخص شود. تمام این اطلاعات روی اپلیکیشن ذخیره شده تا در صورتیکه هر گونه تغییری در وزن و تعادل بدن ایجاد شد کاربر را متوجه سازد. به مرور زمان، روند پیشرفت فرد در یوگا توسط این برنامه قابل مشاهده است. همچنین کاربر می‌تواند از طریق این اپلیکیشن در کلاس‌های یوگای آنلاین ثبت‌نام کند

/wp-content/uploads/2019/04/144-e1588591660292.jpg

بالش هوشمند

یک سوم از روز ما به خواب اختصاص دارد و ما معمولا با دقت بیشتری کالای خواب مناسب خود را انتخاب می‌کنیم. بالش هوشمند با استفاده از جدیدترین تکنولوژی اینترنت اشیا و اتصال به دیگر گجت‌های خانه هوشمند، امکانات جالبی را در خود جای داده است: پخش موسیقی؛ با استفاده از اسپیکرهای بی‌سیمی که در بالش‌ها تعبیه شده است، می‌توانید به موسیقی، پادکست، کتاب صوتی و هر برنامه‌ای که با گوشی هوشمند قابل دسترسی است گوش کنید. به محض اینکه خوابتان ببرد، موسیقی قطع خواهد شد. عادات خواب: با ارائه گزارش روزانه از چرخه خواب، مدت زمان خواب و خر و پف، تحلیل جامعی از وضعیت خواب ارائه می‌دهد.

با استفاده از اپلیکیشن‌های بسیاری که در حوزه سلامت طراحی شده‌اند، می‌توانید به راحتی عادات خواب را در خود شناسایی کنید. حتی زمانی که صدای خر و پف شما بیش از اندازه بلندباشد، بالش هوشمند با لرزش آهسته هشدار می‌دهد و باعث می‌شود در وضعیت بهتری قرار بگیرید. امکان تنظیم ساعت بیداری نیز یکی از بهترین امکانات این تکنولوژی است.

 

شلوار جین یا شارژر موبایل؟

در آینده‌ای نه چندان دور، شارژ کردن موبایل با برق و شارژر قدیمی محسوب خواهد شد. کمپانی Joe’s Jeans در لاین شلوارجین خود، به تازگی شارژ موبایل از طریق جیب شلوار را معرفی کرده است! با قرار دادن موبایل در جیب شلوارتان می‌توانید آن را بین 70 تا 85 درصد شارژ کنید. بدین ترتیب مشکل کوچک بودن جیب شلوار برای قراردادن موبایل در آن نیز وجود نخواهد داشت.

/wp-content/uploads/2019/04/145-e1588591806261.jpg

تی‌شرت ورزشی هوشمند

شرکت Ralph Lauren تولید کننده مشهور لباس، با طراحی تی شرت‌های ورزشی هوشمند پا به عرصه اینترنت اشیا گذاشته است. این تی‌شرت دارای فیبرهای نقره‌ای و یک حسگر Black Box است که در قسمت قفسه سینه به تی‌شرت متصل می‌شود و پارامترهای سلامت را اندازه‌گیری می‌کند: تعداد قدم‌هایی که برداشته‌اید، ضربان قلب، عمق و تعداد تنفس و کالری مصرفی. اطلاعات دریافتی توسط حسگرها به گوشی هوشمند ارسال شده و پس از تحلیل توسط اپلیکیشن‌ها، پیشنهاداتی به کاربر اعلام داده می‌شود.

اینترنت اشیا تاکنون در بسیاری از حوزه‌ها مورد استفاده قرار گرفته و شهرهای زیادی را به شهر هوشمند نزدیک ساخته است و آینده بر اساس پیشرفت تکنولوژی رقم خواهد خورد.

درباره شهر هوشمند ایرانسل بیشتر بدانید.

منابع:

3.8 5 امتیاز دهنده

نظرات و پیشنهادات

Subscribe
Notify of
 
0 نظر ثبت شده است
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مشابه

۱۳۹۹/۱۲/۰۲

تحول دیجیتال در صنعت بانکداری با تکنولوژی اینترنت اشیا

اینترنت اشیا چگونه سطح خدمات و بهره‌وری صنعت بانکداری را ارتقا می‌دهد؟

بازدید: 2439

۱۳۹۹/۰۳/۱۷

۷ شهر هوشمند جهان، چگونه از تکنولوژی اینترنت اشیا استفاده کردند؟

شهرهایی که به برترین شهرهای هوشمند جهان تبدیل شدند.

بازدید: 2150

۱۳۹۵/۰۱/۲۰

اینترنت اشیا؛ آینده سلامت و مراقبت‌های پزشکی

چگونه اینترنت اشیا (IoT) به ارتقای کیفیت خدمات حوزه سلامت و درمان کمک می‌کند؟

بازدید: 1944