مدیریت هوشمند ناوگان تنها یک سامانه نیست!

چگونه سامانه مدیریت هوشمند ناوگان به بهبود عملکرد و رضایت کارمندان منجر می‌شود؟


معرفی شرکت کروشل (Kroeschell)  

در اوایل قرن 19 میلادی شرکت برادران کروشل یکی از نخستین فناوری‌های خنک کننده را در اختیار داشت؛ دستگاه‌هایی با ظرفیت 250 تن که قادر بودند یخ و سرمایش را به صورت یخچال‌های امروزی تولید کنند. کروشل اولین شركت آمریکایی است که از گازهای گلخانه‌ای برای تولید سرمایش در طراحی و ساخت یخچال استفاده کرده است. شرکت برادران کروشل  هم اکنون در زمینه تولید یخچال‌ صنعتی، لوله‌کشی، تولید دیگ بخار، مخزن، تانکر و همچنین طراحی و نصب سیستم‌های جدید سرمایش و گرمایش فعالیت دارد.

در سال 1906 این کمپانی شرکت برای اولین بار در دنیا سیستم تهویه را در هتل کنگره شیکاگو طراحی و پیاده‌سازی کرد. موفقیت این پروژه باعث شد که شرکت‌های خارجی برای همکاری با کروشل وارد مذاکره شوند. کروشل به مراتب فراتر از ایده‌های اولیه خود رشد کرده است. پشتکار و عدم ترس از شکست، کروشل را به یکی از پیشگامان صنعت سیستم‌های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع تبدیل کرده است.

نیاز به مدیریت بهتر باتوجه به توسعه کسب‌وکار کروشل این شرکت افراد زیادی را استخدام کرد تا بتواند خدمات و محصولات خود را به شهرهای بیشتری عرضه کند. اما پس از چند سال متوجه شد که نمی‌تواند بر هزینه‌های ناوگان و چگونگی کارکرد وسایل نقلیه تحت مالکیت خود مدیریت داشته باشد. هزینه‌ تعمیرات خودروها بسیار بالا بود و زمانیکه خودروها در حال تردد در جاده‌ها بودند هیچ نظارتی بر سرعت و عملکرد آنها وجود نداشت. این مشکلات باعث شد که کروشل به فکر تجهیز خوردوهای خود به سامانه مدیریت هوشمند ناوگان بیافتد.

/wp-content/uploads/2018/12/90-e1588666988167.jpg

استفاده از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان

Kroeschell با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل که بر پایه اینترنت اشیا طراحی شده است، توانست علاوه بر مدیریت مصرف و هزینه سوخت، به راحتی زمان مناسب برای تعمیر خودرو، رفتار ترافیکی راننده، سرعت خودرو و ایمنی آن را تحت نظارت خود در آورد.

برخی دیگر از مزایای مدیریت ناوگان به این شرح بود:

  • افزایش میزان کارکرد و ایمنی
  • به روز بودن فعالیت خودروها
  • اعزام نیرو و انتخاب مسیر مناسب
  • کاهش مصرف سوخت و کنترل هزینه‌ها

قرار دادن ابزارهای مورد نیاز برای حفظ خودروها، ماشین آلات و تجهیزاتاین سامانه داده‌های مهمی در اختیار برادران کروشل قرار گرفت که با استفاده از آنها توانستند مأموریت‌های خود را مدیریت کرده و با کاهش هزینه‌ها به بازدهی و سود بیشتری برسند. در مدت زمان کوتاهی کلیه 99 خودرو این شرکت به سامانه حمل و نقل متصل شدند تا عملکرد آنها مورد بررسی قرار گیرد.

نتیجه استفاده از مدیریت ناوگان

پس از گذشت سه سال استفاده از سامانه مدیریت ناوگان نتایج بدست آمده برای کروشل  بسیار شگفت‌انگیز بود. بیش از 10% از هزینه‌ تجهیز کردن خودروها به این سامانه به شرکت بازگشته بود و کلیه رانندگان این شرکت از دیده شدن فعالیتشان رضایت کامل داشتند. مدیران کروشل با استفاده از داده‌های جمع آوری شده از سامانه مدیریت ناوگان توانستند نظام ارزشیابی کارکنان درون سازمانی را ارتقا دهند و با رویکردی عدالت محور، انگیزه بیشتری در کارکنان ایجاد کنند.

مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل ایرانسل

شما می‌توانید بر بستر سرورهای ابری ایرانسل، از هر کجای کشور به پلتفرم مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل ایرانسل متصل شوید و کلیه اطلاعات مربوط به خودروهای ناوگان سازمان خود را دریافت کنید. با کنترل مسیرهای طی شده و نمایش بهترین مسیر، نظارت بر رفتار ترافیکی رانندگان مانند تعداد ترمزهای ناگهانی و سرعت نامناسب می‌توان سوخت مصرفی را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داد. همچنین استفاده از این سامانه، افزایش کارایی و ارائه خدمات بهتر به مشتریان را به همراه خواهد داشت؛  با مطمئن کردن مشتریان از اینکه محموله آنها به موقع و در سلامت کامل به دستشان می‌رسد می‌توان سطح رضایت مشتریان را نیز بهبود بخشید. نباید فراموش کرد که صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی از طریق کسب اطلاعات و نظارت کامل بر نیروی کار، دارایی‌ها، هزینه‌ها، مدیریت زمان، کاهش استهلاک تجهیزات و ساده‌سازی گزارشات سود قابل توجهی برای کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک خواهد داشت. ما در واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل همواره بر آنیم تا با ارائه آخرین راهکارها و فناوری‌های روزآمد، در راه رسیدن به استانداردهای جهانی چه در سطح سازمان‌ها و چه در سطح ملی نقشی اساسی داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

منبع:

3 1 امتیاز دهنده

نظرات و پیشنهادات

Subscribe
Notify of
 
0 نظر ثبت شده است
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مشابه

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل در صنعت توزیع مواد غذایی، بهداشتی و دارویی

آیا می‌دانید هوشمندسازی ناوگان، راهکاری شگفت‌انگیز برای بهبود فرآیند توزیع مواد غذایی، بهداشتی و دارویی است؟

بازدید: 2955

۱۳۹۹/۰۶/۲۶

حل چالش‌های گروه تولیدی عالیس با مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل

معرفی پروژه تجهیز ناوگان خودرویی گروه تولیدی عالیس

بازدید: 2781

۱۳۹۹/۰۷/۰۷

سامانه حمل‌ونقل هوشمند، راهکاری نوین برای توسعه شهرها

استفاده از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان، چگونه کیفیت خدمات شهری را بالا می‌برد؟

بازدید: 2576