راهکار مدیریت عملیات اجرایی پاتیل‌‎برها

خانه راهکار مدیریت عملیات اجرایی پاتیل‌‎برها
خانه

راهکار مدیریت عملیات اجرایی پاتیل‌‎برها

نیاز به مدیریت و مانیتورینگ پاتیل‌برها در کنار هزینه‌های تعمیرات ونگهداری آن‌ها، همواره از چالش‌های مطرح در این بخش بوده است، به همین دلیل داشتن یک روش اصولی برای نظارت بر عملکرد پاتیل‌برها می‌تواند هوشمند سازی و به دنبال آن کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات را هموار سازد.

سیستم موقعیت‌یابی داخلی یا IPS راهکاری است که برای مکان‌های مسقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم بر اساس Wi-Fi و تعیین موقعیت برمبنای نشان‌گرهای تصویری مانند دوربین، عمل می‌کند و راهکاری برای مدیریت و مانیتورینگ پاتیل‌برها است، همچنین ماژول نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه برای کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات پاتیل‌برها، در کنار آنها ارائه شده است.

در تکمیل توضیحات سیستم موقعیت‌یابی داخلی یا IPS باید اشاره شود که این سیستم، شبکه‌ای از دستگاه‌هایی است که برای مکان‌یابی افراد یا اشیا کاربرد دارد. معمولا در داخل ساختمان‌های چند طبقه، فرودگاه‌ها، کوچه‌ها، گاراژهای پارکینگ و مکان‌های زیرزمینی که  GPS و سایر فناوری‌های ماهواره‌ای در آنجا دقت کافی ندارند از دستگاه‌هایی با سیستم موقعیت‌یابی داخلی یا IPS  مانند: گوشی‌های هوشمند، آنتن‌های WiFi و بلوتوث، دوربین‌های دیجیتال و ردیاب‌هایی با قابلیت ارسال موقعیت در فضای بسته استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است در این نوع از دستگاه‌ها، نورها، امواج رادیویی، میدان‌های مغناطیسی، سیگنال‌های صوتی، تجزیه‌وتحلیل رفتاری همه در شبکه های IPS استفاده می‌شوند.

راهکار INDOOR POSITIONIN SYSTEM و استفاده از تکنیک WiFi  مودم در کنار نشان‌گرهای تصویری برای چالش موجود در نظر گرفته شده است.

در روش استفاده از WiFi ،موقعیت بر اساس میزان شدت سیگنال شناسایی می‌شود، بدین صورت که در نزدیکی هر کوره یک مودم قرار می‌گیرد و هنگامی که خودرو به کوره نزدیک می‌شود شدت سیگنال آن افزایش یافته و می‌توان دریافت که به عنوان مثال پاتیل‌بر در حال حاضر نزدیک به کوره شماره X است.

در مورد استفاده از دوربین و تصاویر برای یافتن موقعیت جغرافیایی خودرو می‌توان گفت که مجموعه‌ای از تصاویر  بلادرنگ متوالی دوربین می‌تواند پایگاه داده‌ای از تصاویر را برای تخمین مکان مناسب پاتیل‌بر تشکیل دهد. این مختصات را می‌توان در ارتباط با سایر تکنیک‌های مکان‌یابی و با دقت بالاتر نیز استفاده کرد.

 

راهکار ارائه شده خودروهای مورد نظر مزایای راهکار
ردیابی IPS با استفاده از

Wi-Fiو  Gyroscope

خودروهای پاتیل‌بر آگاهی از موقعیت جغرافیایی پاتیل‌برها
آگاهی از جهت حرکت پاتیل‌برها
ماژول نگهداری و تعمیرات کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات خودرو
ایجاد فرآیند نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی شده