.

شبکه امن همراه

امروزه اینترنت متداول‌ترین بستر ارتباطی برای تبادل اطلاعات در شرکت‌ها و سازمان‌ها است. محتوای این اطلاعات می‌تواند تصاویر دوربین‌های امنیتی، مدارک مالی، پرونده‌های ارزشمند، سامانه‌های اتوماسیون و هرگونه اطلاعات مهم دیگر باشد. از سویی نکته حایز اهمیت در این رابطه تأمین امنیت داده‌ها در برابر سرقت و دستکاری یا حمله‌های سایبری است که موجب می‌شود سازمان‌ها تمایل کمتری برای ارسال و دریافت اطلاعات مهم خود بر بستر عمومی اینترنت داشته باشند.
از این رو واحد راهکارهای سازمانی ایرانسل با طراحی و ارائه راهکارهایی جامع نظیر VPN+، APN و VPN Lite ، کسب و کارها را قادر می‌سازد اطلاعات خود را بر بستری امن و مطمئن انتقال دهند.

.
.

سرویس VPN+ کلیه مشترکان سازمانی را قادر می‌سازد با استفاده از شبکه همراه ایرانسل به عنوان یک بستر ارتباطی امن و اختصاصی، بین کلیه نقاط مورد نظر در شبکه خود اتصال و ارتباطی امن و یکپارچه برقرار سازند. ساختار ارتباطی نقاط و شعب در اين سرويس می‌تواند متناسب با شيوه ارتباطی شبکه مد نظر متقاضی به صورت لايه 2 یا لايه 3 باشد و با امکان ارتباط شعب با يکديگر یا منحصراً با دفتر مرکزی و يا ديتا سنتر اصلی پياده‌سازی گردد. با وجود آنکه اين ارتباط مستقل از شبکه اينترنت برقرار می‌شود و از امنيت قابل‌ملاحظه‌ای منطبق بر استانداردهای امنيتی حاکم بر هسته و ساختار اين شبکه برخوردار است اما مشترکين قادر خواهند بود به منظور ارتقا امنيت تبادل داده و حفظ محرمانگی اطلاعات از مکانيزم‌های تانلينگ بر روی اين شبکه بهره‌مند گردند. پايداری این سرويس بر روی شبکه همراه به‌واسطه بهره‌مندی از مودم‌های پيشرفته و برخورداری هم‌زمان از شبکه‌های ثابت و سيار ايرانسل (تکنولوژی FD و TD) تأمین می‌شود. سرویس VPN Lite نیز نسخه ساده‌تر و کم هزینه‌تر از خدمات VPN+ است که تمامی قابلیت‌های ذکر شده در بالا را به کاربران ارائه می‌کند.

 

مزایا و قابلیت‌ها:

 • قابلیت اعمال تونل و کدنگاری از مبدأ تا مقصد
 • امکان برقراری ارتباط میان کلیه نقاط پایانی سیار و ثابت
 • امکان تخصیص يک IP و يا رنجی از IP ثابت به نقاط ارتباطی
 • سهولت و سرعت در توسعه شبکه ارتباطی مشتری (High Scalability)
 • ارائه توافق‌نامه تضمین سطح کیفیت (SLA) در سطوح طلايي، نقره‌ای و برنزی
 • عدم دسترسی به شبکه برای سیم کارت‌های خارج از شبکه اختصاصی مشترک
 • عدم وابستگی به اینترنت به علت استفاده از شبکه داخلی و اختصاصی ایرانسل
 • برخورداری از بالاترین پهنای باند ممکن با اتکا بر شبکه ارتباطی نسل چهار (LTE-4G)
 • امکان ارتباط نقطه مرکزی و ديتا سنتر از طريق خطوط MPLS ، راديو و يا مودم 4G/LTE
 • پوشش گسترده جغرافیایی و منعطف با توجه به پشتیبانی هم‌زمان هر دو تکنولوژی TDDو FDD
 • تضمين حداقل سرعت دسترسی به شبکه و عدم وابستگی به حجم مصرف داده (حجم نامحدود)
 • امکان به کارگیری هم زمان هر دو تکنولوژی TDD و FDD (مودم همراه و ثابت) بر بستر شبکه ارتباطی نسل چهار (LTE-4G)
.
.

سرویس APN نیز همچون سرویس‌های نوع VPN شامل گروهی از سیم‌کارت‌ها در قالب یک شبکه خصوصی مجازی بر روی شبکه همراه ایرانسل است که به صورت نقطه به نقطه با یکدیگر تبادل اطلاعات می‌کرد. سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی با استفاده از این سرویس می توانند از طریق سیم کارت‌های ایرانسل، در یک کانال ارتباطی امن و اختصاصی، بدون وابستگی به اینترنت، به شبکه داخلی خود در نقاط مختلف کشور متصل شوند و اطلاعات مورد نیاز را به سرورهای داخلی منتقل نمایند. تفاوت این سرویس با سرویس VPN+ و VPN Lite در نحوه ارتباط نقاط در شبکه است. در شبکه APN یک نقطه اتصال به عنوان نقطه میزبان (نقطه اصلی) تعریف می‌شود و سایر نقاط تنها امکان اتصال و ارسال اطلاعات به نقطه میزبان را دارند. اما در سرویس‌های VPN کلیه نقاط در غالب یک شبکه می‌توانند با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند و محدودیتی در اتصال و ارتباط نقاط با یکدیگر وجود ندارد. در حال حاضر، سرویس APN علاوه بر شبکه نسل دوم تلفن همراه، بر بستر کلیه فناوری‌های شبکه پهن باند ایرانسل ارائه می شود.

 

مزایا و قابلیت‌ها:

 • امنیت بالا: از آنجا که تبادل اطلاعات بر بستر شبکه امن همراه، از طریق یک شبکه اختصاصی که خود مشترک ایجاد کرده صورت می پذیرد، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. این سرویس مورد تأیید سازمان پدافند غیرعامل کشور می باشد.
 • عدم وابستگی به اینترنت: هرچند تبادل اطلاعات در قالب سرویس APN بر اساس پروتکل TCP/IP صورت می‌گیرد، اما به دلیل عدم وابستگی به اینترنت، از پایداری بیشتری برخوردار خواهد بود.
 • پوشش گسترده و دسترسی دائم: سرویس APN ایرانسل بر بستر کلیه فناوری‌های شبکه تلفن همراه شامل نسل دوم، سوم و چهارم قابل ارائه است و از آنجا که ایرانسل دارای گسترده ترین شبکه اینترنت همراه ایران است، این سرویس در پهنه وسیعی از کشور قابل دسترسی است.
 • پهنای باند بالا: با توجه به اینکه سرویس APN ایرانسل با فناوری 3G/4G ارائه می گردد، در مقایسه با نسل قبلی که متکی به فناوری نسل دوم بود، پهنای باند بسیار بالاتری در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.
.
.
.
.
.
.

علاوه بر تعویض سیم‌کارت تنظیمات خاصی نیز باید در شبکه ایرانسل انجام شود. حهت دریافت راهنمایی با شماره تلفن ۰۹۳۷۷۱۴۰۰۰۰ تماس حاصل فرمائید.

بله. مگر به درخواست مشتری که می‌توان این سرویس‌ها را حذف کرد.

بله، از همان سیم‌کارت‌ها نیز می‌توان استفاده کرد. البته باید طی یک نامه رسمی بر روی سربرگ شرکت لیست شماره‌های مورد نظر به ایرانسل جهت فعال‌سازی ابلاغ شود.

خیر در حال حاضر نصب وراه اندازی سرویس توسط خود مشترک انجام میشود. البته راهنمایی‌های لازم به مشتری ارائه می‌شود.

بله جهت استفاده یک درخواست کتبی با مضمون APN TEST به ایمیل EB@mtnirancell.ir ارسال نمائید. تا ٤٨ ساعت مسئول اجرایی فروش شرکت ایرانسل با شما تماس می‌گیرند.


*
*
*
*
* نام استان
.