زیرساخت به عنوان سرویس (Infrastructure as a service)

زیرساخت ابری، از به‌روزترین و کامل‌ترین خدمات ابری ایرانسل است که امکان ارائه دیتاسنتر ابری به تمام کسب و کارهای داخلی را فراهم می‌کند. این سرویس به شکل مجموعه‌ای کامل از تمام خدمات ابری ایرانسل و مطابق با آخرین فناوری‌های ابری در دنیا طراحی شده است.

معرفی

زیرساخت ابری، از به‌روزترین و کاملترین خدمات ابری ایرانسل است که امکان ارائه دیتاسنتر ابری به تمام کسب و کارهای داخلی را فراهم می‌کند. این سرویس به شکل مجموعه‌ای کامل از تمام خدمات ابری ایرانسل و مطابق با آخرین فناوری‌های ابری در دنیا طراحی شده است. خدمات پردازش ابری ایرانسل از اجزایی مانند پردازشگرهای مجازی (vCPU)، حافظه مجازی (vRAM)، فضای ذخیره‌سازی، امکانات شبکه‌ای در قالب سرورهای مجازی و تکنیک‌های نرم‌افزاری تشکیل شده است. هدف از ارائه این راهکار ایجاد سبد محصولی کامل و کارآمد، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، اجاره و نگهداری تجهیزات و دیتاسنترها و همچنین کاهش هزینه‌های عملیاتی برای کاربران خدمات ابری است. این سرویس کسب و کارها را قادر می‌سازد تا علاوه بر افزایش سرعت توسعه زیرساخت اطلاعاتی و مسائل مربوط به نگهداری و پشتیبانی، در هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی دیتاسنتر اختصاصی نیز صرفه‌جویی کنند. همچنین کسب و کارها با برون سپاری خدمات ابری مورد نیاز خود به دیتاسنترهایی که از پایداری و امنيت بالایی برخوردار هستند، ریسک‌های مربوط به حوزه فناوری اطلاعات را مدیریت کرده و در هر لحظه و هر مکان به منابع ابری خود دسترسی خواهند داشت.

دیتاسنتر ابری

این راهکار شامل مجموعه‌ای از خدمات ابری است که به صورت کاملاً یکپارچه و خودکار برای کاربردهای متنوع طراحی شده است. کاربری آسان پورتال خدمات ابری، کسب و کارها را قادر می‌سازد تا به مجموعه‌ای کامل از خدمات دسترسی داشته و در هر لحظه با توجه به نیاز سازمان، خدمات دریافتی خود را شخصی سازی نمایند. در دیتاسنتر ابری ایرانسل مدیریت، پردازش، ذخیره‌سازی و انتقال داده‌ها مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا و بر بستری کاملاً امن صورت می‌پذیرد. طراحی و پیاده‌سازی این راهکار با به کارگیری آخرین نسل از فناوری‌ها، سرورها و تجهیزات شبکه موجب بهبود بهره‌وری، مقیاس‌پذیری، قابلیت دسترسی، عملکرد و کنترل خطا شده است.

ویژگی‌ها و مزایا

  • امکان شخصی‌سازی و ایجاد ماشین‌های مجازی
  • امکان استفاده از افزونه‌های توانندساز همچون TSL,SSL ,Storage Object,DNS ,Firewall به صورت همزمان و یکپارچه
  • امنيت بالا و تضمین SLA
  • مقیاس‌پذیری و انعطاف بالا
  • امکان افزایش و کاهش هر یک از بسترهای پردازشی به صورت آنی و در لحظه
  • امکان پرداخت هزینه‌ها بر مبنای میزان مصرف
  • صرفه‌جویی در هزینه و نیروی انسانی

محصولات مرکز داده مجازی: سرور ابری (Server Cloud)، کانتینر (Container)، دیسک ابری (Cloud Volume)

افزونه‌ها: فایروال (Firewall) ، متعادل کننده بار (Load Balancer) ، شبکه توزیع محتوا (CDN) و DNS

آخرین اخبار و مقالات

news

سپتامبر 28, 2020

سامانه حمل‌ونقل هوشمند، راهکاری نوین برای توسعه شهرها

news

سپتامبر 21, 2020

کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل در صنعت معدن

news

سپتامبر 15, 2020

کاربرد مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل در صنعت توزیع مواد غذایی، بهداشتی و دارویی