راهکار بخش نقلیه واحد تولید

خانه راهکار بخش نقلیه واحد تولید
خانه

راهکار بخش نقلیه واحد تولید

یکی از چالش‌های موجود در این بخش، نیاز به مدیریت و مانیتورینگ از راه دور ناوگان خودرویی است. تاکنون مدیران در این واحد برای کنترل و آگاهی از موقعیت جغرافیایی، نیاز داشتند که با رانندگان تماس تلفنی داشته و اطلاعات مربوط به موقعیت و وضعیت ناوگان را از رانندگان جویا شوند. عدم آگاهی لحظه‌ای از ناوگان خودرویی و همچنین دقیق نبودن اطلاعات دریافتی، از جمله مشکلات روش سنتی است.

شرکت ایرانسل برای پایان دادن به این چالش، راهکار سامانه مدیریت هوشمند ناوگان را ارائه کرده است.

مدیران در صنعت فولاد برای بهره‌برداری از این راهکار باید ناوگان خودرویی خود را به ردیاب خودرویی و سنسورهای مورد نیاز تجهیز کنند. این سخت‌افزارها با نرم‌افزار مدیریت و ردیابی ناوگان یکپارچه شده و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آنان قرار می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به موقعیت لحظه‌ای ناوگان خودرویی و امکان مکالمه لحظه‌ای با رانندگان با استفاده از میکروفون تعبیه شده در کابین اشاره کرد.

راهکارهای ارائه شده در محاسبه کارکرد خودرو
دریافت اطلاعات خودرو استفاده از استاندارد FMS دسترسی به خروجی‌ استاندارد
اگر خودرو به سامانه‌ای با خروجی استاندارد FMS متصل باشد، واحد کنترل سخت‌افزار، می‌تواند به‌راحتی به رابط دو طرفه متصل شده و کلیه اطلاعات و داده‌های خودرو و تاخوگراف را دریافت کند. با توجه به الزامی بودن این استاندارد، متاسفانه همچنان بسیاری از تولیدکنندگان ناوگان خودرویی، این استاندارد را یک آپشن خاص تلقی می‌کنند. تنها برند DAF آن را به کلیه ناوگان خودرویی خود اضافه کرده است. در مواردی که دسترسی به خروجی استاندارد وجود ندارد، رابط استاندارد FMS مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد و رابط برای کلیه ناوگان تولید شده از سال ۲۰۰۴ قابلیت بکارگیری خواهد داشت.