همایش مکران

همایش مکران

دومین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران

1396/12/8 سه‌شنبه
تعداد بازدید: 4115

 

به منظور معرفی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری در جنوب کشور و در سواحل مکران، دومین همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران در تاریخ 6 لغایت 8 اسفند ماه در برج میلاد تهران برگزار شد.


با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در سال های اخیر نسبت به توجه ویژه به منطقه چابهار و همچنین اقداماتی که ریاست جمهوری در ماه های اخیر در راستای پیشرفت های هرچه بیشتر این منطقه انجام دادند، این همایش با تاکید بر ارائه فرصت های موجود در این منطقه با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و جمعی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی انجام شد.

در این همایش جناب آقای دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، ضرورت‌های توجه ویژه به سواحل مکران را به عنوان یکی از مناطق مهم و استراتژیک منطقه‌ای خاطر نشان کردند و با توجه به توافق سه جانبه بین کشورهای ایران، هندوستان و افغانستان بر اهمیت این منطقه افزودند. همچنین ایشان عنوان کردند حجم سرمایه‌گذاری‌های مختلف بین‌المللی جذب شده از کشورهایی همچون چین، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، هندوستان و دیگر کشورها به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد دلار می‌رسد.

در ادامه جناب آقای دکتر آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، ضمن بیان موقعیت مهم جغرافیایی این منطقه، برنامه های این وزارتخانه برای توسعه خطوط ریلی و حمل و نقل سواحل مکران در دولت فعلی را تشریح و عنوان کردند: با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در این حوزه صورت گرفته، چشم انداز توسعه این منطقه و تبدیل آن به یکی از قطب‌های مهم اقتصادی وجود دارد.ایرانسل به عنوان یکی از حامیان اصلی در این رویداد با هدف معرفی خدمات کاربردی خود از جمله سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل و همچنین شرکت در نشست های رو در رو حضور پیدا کرد. در برخی از این نشست ها، مدیرعامل واحد کسب و کار سازمانی ایرانسل، جناب آقای زیاری، با شرکت در برخی از نشست های رو در رو به بیان ظرفیت های ایرانسل برای ارائه خدمات و سرویس های خود در این منطقه پرداختند.یکی دیگر از بخش های مهم این همایش دو روزه، پنل های تخصصی مربوط به صنایع مختلف بود. از جمله پنل های مهم این همایش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پنل حمل و نقل
  • پنل صنایع و معادن
  • پنل فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار و استان هرمزگان
  • پنل شهرسازی
  • پنل وزارت نیرو
  • پنل کشاورزی و شیلات
  • پنل تامین مالی بین المللی و سرمایه گذاری خارجی

در پنل حمل و نقل که با حضور آقای تقی زاده، معاونت وزارت راه و شهر سازی همراه بود، در ابتدا به مشکلاتی که در کُریدور جنوب به شمال و زیرساختهای جادهای و حمل و نقل وجود داشت، اشاره شد و برخی از اعضای این پنل به سخنرانی در مورد وضعیت ژئوپلینیکی و وضعیت رو به بهبود این منطقه پرداختند. همچنین در مورد توجه به آسیب شناسی های زیست محیطی و عدم آسیب رسانی ساخت و سازهای جادهای به این منطقه نکاتی مطرح شد. در انتهای این پنل، جناب آقای علی هاشمی، مدیر ارشد محصولات سازمانی ایرانسل، به معرفی سامانه مدیریت ناوگان ایرانسل به عنوان راهحلی برای حل برخی از مشکلات این منطقه پرداختند.

ایرانسل در غرفه محصولات سازمانی، پاسخگوی سوالات مراجعه کنندگان داخلی و خارجی در این همایش بود.

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید