لوگوی اپلیکیشن دُرج

دُرج

برنامه کاربردی راهکار پرداخت همراه ایرانسل

درج برنامه کاربردی پرداخت موبایلی بر بستر سیم‌کارت NFC است که برای اولین بار توسط ایرانسل ارائه می‌گردد.

دانلود
.
.

با افزایش استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره، نقش آن در انجام امور جاری نیز در حال پررنگ‌تر شدن است. این نقش که در حال حاضر اغلب در قالب استفاده از کانال‌ها و ابزارهای ارتباطی و خرید الکترونیک خلاصه می‌شود، با توسعه راهکارهای پرداخت همراه، وارد فاز جدیدی خواهد شد.

فناوری NFC (ارتباط از فاصله نزدیک) بستری را فراهم می‌کند که بتوان با استفاده از سیم‌کارت و بستر شبکه ارتباطی اپراتور، انواع خدمات پرداخت و بانکداری همراه را ارائه کرد. با داشتن سیم‌کارت NFC و نیز نصب و راه‌اندازی برنامه کاربردی دُرج، کلیه مشترکین اعتباری و دائمی ایرانسل قادر خواهند بود به انجام تراکنش از طریق تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به قابلیت NFC اقدام نمایند. اکنون شما می‌توانید با صدور و ذخیره اطلاعات کارت‌های پرداخت خود بر روی سیم‌کارت NFC ، عملیات پرداخت را بر روی انواع پایانه‌های خرید غیرتماسی (Contactless) انجام دهید.

لازم به ذکر است که سرویس پرداخت همراه مبتنی بر فناوری NFC به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل اجراست. در حالت افلاین شما نرم‌افزار کیف پول همراه خود را تا سقف معینی شارژ کرده و سپس بدون نیاز به اتصال اینترنت در یک ارتباط دستگاه به دستگاه، تا سقف شارژ، اقدام به پرداخت می‌نمایید. اما در حالت انلاین، نرم افزار کیف پول همراه شما به‌صورت آنلاین توسط حساب بانکی شما پشتیبانی شده و شما می‌توانید بدون محدودیت، تا سقف موجودی حساب خود، اقدام به پرداخت (خرید) نمایید. همانطور که اشاره شد، این حالت از پرداخت NFC نیاز به پشتیبانی همزمان از حساب بانکی شما و نیز اتصال به اینترنت (بسته به نوع کارکرد سرویس) دارد.

نمایش بیشتر
.
.
 • امکان جستجو، انتخاب و نصب کلیه سرویس‌های کیف پول ارائه شده توسط شرکت‌های پرداخت همکار
 • امکان تجمیع و دسترسی متمرکز به کلیه کارت‌های پرداخت صادر و ذخیره شده بر روی سیم‌کارت NFC
 • امکان فعال و غیرفعال‌سازی کلیه کارت‌های پرداخت صادر و ذخیره شده بر روی سیم‌کارت NFC به منظور انجام تراکنش
 • امکان انجام تراکنش به صورت کاملا آفلاین بدون نیاز به دسترسی به سرویس دیتا و یا اینترنت
 • دسترسی مستقیم به برنامه‌ کاربردی کیف‌پول‌های نصب شده به منظور مشاهده گزارش تراکنش‌ها
 • دسترسی مستقیم به دستورالعمل نصب و راه‌اندازی و استفاده از خدمات پرداخت همراه ایرانسل
 • اطلاع‌رسانی درون برنامه‌ای به کاربران به منظور آگاهی از آخرین سرویس‌های ارائه شده
 • امکان انجام تنظیمات شخصی‌سازی سرویس
 • امکان معرفی درج (پرداخت همراه ایرانسل) به دیگر کاربران
نمایش بیشتر
.نمایش بیشتر
.
.
.
.

برای مشاهده مراکز فروش و خدمات سیم‌کارت NFC کلیک کنید.

نمایش بیشتر
فناوری NFC (ارتباط از فاصله نزدیک) بستری را فراهم می‌نماید که با استفاده از سیم‌کارت و شبکه ارتباطی اپراتور، میتوان انواع خدمات پرداخت و بانکداری همراه را ارائه کرد. این فناوری، نوعی ارتباط رادیویی است که در فاصله کمتر از چند سانتیمتر بین دو دستگاه مجهز به ماژول NFC (مثلا گوشی حاوی سیم‌کارت NFC و مجهز به قابلیت NFC) و پایانه پذیرنده پرداخت برقرار شده و تبادل اطلاعات و انجام تراکنش را امکان‌پذیر می‌سازد. به عنوان مثال می‌توانید برای سوار شدن به اتوبوس و یا مترو به جای استفاده از کارت در گیت ورودی از تلفن همراه خود استفاده کنید و به جای انتظار در مقابل ماشین فروش خودکار بلیت و یا اپراتور فروش، با استفاده از تلفن همراه کارت پرداخت خود را شارژ نمایید. همچنین می‎توانید به جای کشیدن کارت و یا ارائه مقادیر زیادی اسکناس به پذیرنده فروشگاهی، مبلغ مورد نظر را تنها با نزدیک کردن دستگاه تلفن همراه خود به دستگاه کارتخوان پرداخت کنید. می‌توانید با استفاده از تلفن همراه کارت خود را مجددا شارژ کنید و و گزارش کلیه تراکنش‌ها را در تلفن همراه ذخیره و مشاهده نمایید.

شما تقریبا در همه اوقات به گوشی تلفن همراهتان دسترسی داشته و آن را همراه خود دارید. استفاده از تلفن همراه به منظور انجام تراکنش، از آنجا که نیازی به انجام اقدامات زیر ندارد، در شرایط معمول سرعت، سهولت و امنیت بسیار بیشتری را به دنبال می‌آورد:

 • خارج کردن کارت فیزیکی از کیف پول
 • کشیدن کارت بر روی درگاه پرداخت (POS)
 • شمردن اسکناس و دریافت بقیه پول

علاوه بر این شما می‌توانید:

 • در اسرع وقت و هر کجا، نسبت به شارژ کیف پول، بلیت اتوبوس، مترو و... اقدام نمایید.
 • از طریق تلفن همراه به تمامی خدمات مرتبط با کیف پول خود (شخصی‌سازی، پرداخت، شارژ مجدد، گزارش تراکنش و...) دسترسی داشته باشید.
 • پیشنهادهای ویژه مرتبط و متناسب با نیازهای خود را دریافت کنید.

همچنین دیگر نیازی به ذخیره‌سازی دستی رسیدها نخواهید داشت. رسیدهای پرداخت در گوشی تلفن همراهتان ذخیره شده و همواره در دسترس خواهند بود. همچنین دیگر نیازی به حمل پول نقد و یا تعداد زیادی کارت نخواهید داشت. ضمنا کاهش ریسک خرابی و یا گم شدن کارت‌های فیزیکی و پلاستیکی موجود یکی دیگر از مزایای استفاده از سرویس پرداخت همراه ایرانسل است.

از آنجا که خدمات پرداختی همواره در حال به‌روزرسانی بوده و گستره آنها در حال افزایش است، همواره آخرین اخبار خدمات ارائه شده را از طریق دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) یا وب‌سایت ایرانسل دنبال کنید.

Android Beam عملکردی است که امکان اتصال دو گوشی تلفن همراه نزدیک به هم را به منظور تبادل دیتا فراهم می‎کند. به منظور استفاده از سرویس پرداخت همراه ایرانسل اطمینان حاصل نمایید Android Beam دستگاه شما در حالت غیرفعال (خاموش) قرار داشته باشد و NFC در حالت روشن قرار داشته باشد. نرم‌افزار پرداخت همراه ایرانسل شما را به صورت خودکار از وضعیت NFC و Android Beam تلفن همراهتان آگاه خواهد نمود.

برای استفاده از پرداخت همراه ایرانسل باید از امکانات زیر برخوردار باشید:

 • اشتراک ایرانسل
 • سیم کارت NFC ایرانسل به همراه سرویس دیتای فعال (تمامی سیم کارت‎های NFC ایرانسل دارای خدمات نسل چهار 4G هستند.)
 • تلفن همراه اندروید مجهز به قابلیت NFC

پس از دریافت (دانلود مستقیم) دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) از طریق مراجعه به وب‌سایت ایرانسل، مراحل زیر را با استفاده از راهنمای استفاده از برنامه به منظور نصب و راه‌اندازی طی نمایید:

 • دُرج را پس از دانلود نصب کنید.
 • ثبت نام کنید.
 • نسبت به نصب و راه‌اندازی حداقل یک سرویس کیف پول در داخل اپلیکیشن پرداخت همراه ایرانسل اقدام نمایید.
 • در صورت نیاز اقدام به شارژ کیف پول نصب شده نمایید.
 • کیف پول شما آماده استفاده می‌باشد. کارت پرداخت مورد نظر را انتخاب و فعال نموده و دستگاه تلفن همراه خود را در مقابل دستگاه کارت‌خوان یا ترمینال پرداخت غیرتماسی (Contactless) قرار دهید.

(دستورالعمل نصب، راه‌اندازی و استفاده از دُرج را از اینجا دریافت نمایید)

بله، بعضی از گوشی‌های دو سیم‌کارت از NFC پشتیبانی می‌کنند. اما تنها می‌توان از یکی از شیارها برای NFC استفاده کرد، پس از قرارگیری سیم‌کارت NFC به عنوان سیم‌کارت شماره 1 در شیار اصلی (Primary) اطمینان حاصل نمایید.
می توانید
- لوگوی NFC را بر روی بدنه گوشی تلفن همراه خود جستجو نمایید. عدم وجود لوگو، به معنی عدم پشتیبانی گوشی از NFC نمی‌باشد.
- بررسی کنید آیا تصویر NFC بر روی صفحه تلفن ظاهر می‌شود. عدم وجود تصویر فوق، به معنی عدم پشتیبانی گوشی از NFC نمی‌باشد.
- وجود گزینه فعال‌سازی NFC را در تنظیمات اندروید بررسی کنید
- و یا در صورت دسترسی به بسته و یا بروشور تلفن همراه، با مطالعه آن از پشتیبانی NFC اطمینان حاصل کنید
شرکت اپل امکان دسترسی کاربری را فقط به سرویس های خود مانند apple pay می دهد. در صورت اجازه اپل برای استفاده از ماژول NFC آیفون در دیگر سرویس‌ها، امکان استفاده از سیم‌کارت NFC ایرانسل و برنامه دُرج به منظور پرداخت امکان پذیر خواهد شد.
بله. در صورت مجهز بودن دستگاه تلفن همراه به قابلیت NFC میتوان از سرویس استفاده نمود.

برای پرداخت آفلاین (شامل کیف پول الکترونیکی، کلیه پرداخت‌های خرد، بلیط مترو و اتوبوس و ...) از طریق سرویس پرداخت NFC ایرانسل هیچ‌گونه نیازی به مراجعه به بانک یا هر موسسه دیگری و یا افتتاح حساب ندارید و تنها کافیست ازخدمات پرداخت ارائه شده توسط یکی از شرکت‌های خدمات پرداخت همکار ایرانسل در داخل برنامه کاربردی دُرج استفاده نمایید. لیست کامل کیف پول‌های قابل ارائه در داخل اپلیکیشن پرداخت همراه ایرانسل موجود و کلیه این خدمات از طریق دُرج قابل دسترسی می‌باشد.

در پرداخت آفلاین تنها برای شارژ کیف پول‌های خود از طریق درگاه USSD و پرداخت اینترنتی به کارت‌های بانکی خود نیازمند خواهید بود و در زمان انجام تراکنش نیازی به استفاده از کارت‌های بانکی شبکه شتاب و دسترسی به اینترنت نخواهید داشت. برای پرداخت آنلاین (شبیه‌سازی کارت شبکه شتاب) از طریق سرویس پرداخت NFC ایرانسل، باید مشتری یکی از بانک‌های همکار و شرکت‌کننده در سرویس NFC ایرانسل باشید. در این روش شما یکی از کارت‌های بانکی خود را بر بستر سیم‌کارت شبیه‌سازی می‌کنید و انجام تراکنش به صورت پشتیبانی همزمان از حساب بانکی شما صورت می‌پذیرد.

(سرویس شبیه‌سازی کارت‌های شبکه شتاب بر بستر سیم‌کارت NFC ایرانسل در حال حاضر در دست طراحی و توسعه بوده و به محض راه‌اندازی این سرویس، مطلع خواهید شد.)

بله. در پرداخت آفلاین این کارت‌ها مانند کارت مترو و اتوبوس باید به منظور استفاده ریشارژ گردند. ریشارژ این کارت‌ها پس از صدور بر روی سیم‌کارت NFC و دستگاه تلفن همراه شما به راحتی از طریق برنامه کاربردی پرداخت همراه و از یکی از سه طریق USSD، درگاه پرداخت اینترنتی و یا استفاده از دستگاه POS مجهز به خواننده غیرتماسی امکان پذیر میباشد.
در این مواقع، همانند دیگر تراکنش‌های ناموفق بانکی مبلغ کسر شده حداکثر ظرف 72 ساعت به حساب شما عودت خواهد داده شد. در صورت عدم عودت مبلغ کسر شده و اطمینان از عدم افزایش اعتبار کارت پرداخت موبایلی خود، با مرکز پشتیبانی مشتریان شرکت پرداخت و یا ایرانسل تماس حاصل نمایید. در صورتی که مشترک با ایرانسل تماس گرفته باشد، ایرانسل درخواست مشترک را ثبت کرده و برای شرکت ارائه دهنده خدمات به منظور پیگیری موضوع ارسال مینماید.
خود برنامه کیف پول الکترونیکی از طریق WiFi و یا سرویس دیتا قابل دانلود است اما نصب سرویس و صدور کارت پرداخت بر روی سیم‌کارت و شارژ آن تنها از بستر سرویس دیتای ایرانسل امکان پذیر میباشد.
دیتای مورد استفاده توسط سیم‌کارت برای نصب سرویس بر روی سیم‌کارت و شارژ کارت پرداخت صادر شده رایگان است.
لذا پیشنهاد میگردد با توجه به رایگان بودن دیتای مورد استفاده توسط سیم‌کارت برای سرویس NFC، از خدمات دیتا سیم‌کارت استفاده نمایید.
مجددا یادآور میگردد که تمامی سیم‌کارت‌های NFC دارای خدمات نسل چهاردیتا (4G) هستند.
در صورتی که شارژ خدمات تماس، دیتا و SMS شما به اتمام برسد، سرویس NFC کماکان در دسترس خواهد بود. سرویس NFC تنها در صورت اتمام شارژ کیف پول الکترونیکی شما مجددا باید شارژ گردد.
اگر سطح خدمات سیم‎کارت شما به صورت موقتی غیر فعال شود (مانند یکطرفه شدن خط در صورت بدهی)، سرویس کیف پول شما کماکان قابل استفاده خواهد بود.
اما اگر سیم‌کارت به دلایل حقوقی و یا به درخواست شما (مانند سرقت سیم‌کارت یا دستگاه تلفن همراه) به صورت دائم غیرفعال شود، دیگر کسی قادر به استفاده از سرویس کیف پول شما نخواهد بود. در این حالت با مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل میبایست اقدام به دریافت سیم‌کارت جدید NFC نمایید.
دقت نمایید که در صورت تماس با مرکز خدمات مشتریان ایرانسل و درخواست مسدودسازی سیم‌کارت خود، کلیه خدمات ایرانسلی از جمله کیف پول‌ها و کارت‌های صادر شده بر روی سیم‌کارت NFC شما نیز غیرفعال میگردند.
بله. برای این منظور با مرکز خدمات مشترکین شرکت پرداخت کیف پول مورد نظر و یا ایرانسل تماس گرفته و درخواست خود را مطرح نمایید. پس از مسدود نمودن سرویس بر روی سیم‌کارت، تا اطلاع ثانوی توسط شما، سرویس قابل استفاده نخواهد بود.
بله. برای این منظور با مرکز خدمات مشترکین شرکت پرداخت کیف پول مورد نظر و یا ایرانسل تماس گرفته و درخواست خود را مطرح نمایید. پس از مسدود نمودن سرویس بر روی سیم‌کارت، تا اطلاع ثانوی توسط شما، سرویس قابل استفاده نخواهد بود.
برای این منظور میبایست اقدام به تهیه سیم‌کارت NFC و اشتراک ایرانسل نموده و یا اقدام به ترابرد نمایید.
این سرویس منحصراً توسط ایرانسل و سیم‌کارت NFC ایرانسل ارائه می‌شود.
اطمینان حاصل نمایید پیش از لغو اشتراک ایرانسل، موجودی کیف پول الکترونیکی خود را خرج کرده‌اید.
خیر، استفاده از سرویس‌های پرداخت و انتقال NFC از طریق مودم امکان‌پذیر نمی‌باشد. پرداخت همراه ایرانسل به منظور ارتباط با برنامه کاربردی و فعال‌سازی کارت به دستگاه تلفن همراه مجهز به قابلیت NFC نیاز دارد.
خیر، تنها یکی از شیارهای گوشی دو سیم‎، سیم‌کارت NFC را قبول می‌کند. باید از قرارگیری سیم‌کارت NFC ایرانسل در شیار اصلی (Primary) به عنوان سیم‌کارت شماره 1 اطمینان حاصل نمایید.
در صورت وجود اعتبار (شارژ) برروی کارت پرداخت مورد نظرمی‎توانید برای پرداخت بدون نیاز به اتصال به اینترنت و یا حتی عدم پوشش شبکه اقدام نمایید.
اما برای دانلود کیف پول الکترونیکی، صدور کارت پرداخت و خرید شارژ به پوشش شبکه نیاز دارید، اما همانطور که در بالا اشاره شد برای پرداخت هیچ نیازی به سرویس دیتا، دسترسی به اینترنت و یا پوشش شبکه ندارید.
بله سرویس NFC در صورت تمایل و تنظیم کاربر درهر دو حالت صفحه نمایش خاموش (وضعیت صفحه قفل شده یا Standby) و دستگاه خاموش دردسترس خواهد بود. اما از آنجا که به کیبورد و صفحه نمایش گوشی دسترسی ندارید نمی‌توانید کارت از پیش انتخاب شده را تغییر دهید و باید از آخرین حالت انتخاب شده و یا حالت پیش‌فرض (کارت پیش فرض)، در صورتی که قبلاً تعریف شده باشد، استفاده نمایید. در هنگام اتمام شارژ باتری، گوشی تلفن همراه به طور معمول پیش از این که باتری آن کاملاً خالی شود خاموش شده و مابقی شارژ باقی‌مانده باتری می‌تواند برای انجام تعداد مشخصی تراکنش ‌مورد استفاده قرار ‌گیرد.
به منظور اطلاع از اخرین وضعیت سرویس‌های پرداخت همراه ارائه شده و نیز مراکز تهیه سیم‌کارت NFC ایرانسل به لینک زیر در وب‌سایت ما مراجعه نمایید.
لازم به ذکر است که با توجه به اضافه شدن خدمات جدید، لیست سرویس‌ها، مراکز پذیرندگی و تهیه سیم‌کارت NFC ایرانسل همواره در وب‌‎سایت ایرانسل و نیز داخل برنامه کاربردی دُرج به‎روزرسانی می‌شود.
همچنین در صورت مشاهده هر یک از علائم و ودر محل پرداخت، میتوانید نسبت به امکان پرداخت از طریق دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) با پرسش از متصدی فروش و یا ارائه دهنده خدمات اطلاع حاصل نمایید.
غالبا لوگوی کوچک NFC بر روی دستگاه کارتخوان قرار دارد و یا فروشنده اقدام به نصب علامت پرداخت NFC در قسمت پرداخت مینماید. در غیر این صورت همانگونه که اشاره شد می‌توانید از فروشنده نسبت به پذیرش پرداخت NFC توسط پذیرنده غیرتماسی سوال نمایید.
(علائم امکان پرداخت غیرتماسی تنها محدود به موارد بالا نمیگردند)
پاسخ این سوال بستگی به نحوه توافقات صورت گرفته برای ارائه سرویس میان شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت دارد. در صورت عدم وجود توافق همکاری به منظور پذیرش تراکنش‌های سرویس‌های مختلف، برای هر یک از سرویس‌های پرداخت باید از کارت همان سرویس بر روی تلفن همراه خود استفاده نموده و تنها به انجام تراکنش بر روی ترمینال‌های پرداخت سازگار با سرویس مورد نظر اقدام نمایید.
دقت نمایید که دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل)، امکان صدور و تجمیع کلیه کارت‌های پرداخت را در اختیار شما گذاشته و شما قادر خواهید بود به آسانی نسبت به مدیریت و فعال‌سازی هر یک از کارت‌های صادر شده خود بر بستر سیم‌کارت NFC ایرانسل در داخل محیط دُرج اقدام نمایید.
برای استفاده از سرویس خدمات پرداخت همراه ایرانسل میبایست اقدام به
-تعویض سیمکارت فعلی با سیم‌کارت NFC نمایید
-تهیه و فعال‌سازی سیم‌کارت جدید NFC نمایید.
هزینه تعویض و تهیه سیم‌کارت NFC مطابق تعرفه رسمی تعیین شده توسط شرکت ایرانسل و اعلام شده به کلیه مراکز خدمات مشتریان می‌باشد.
خیر
ایرانسل هیچگونه هزینه اضافی بابت ارائه خدمات پرداخت از مشترک دریافت نمی‎‌نماید. همچنین قابلیت NFC به خودی خود و درهنگام انجام تراکنش هزینه بر شما تحمیل نخواهد کرد.
استفاده از سرویس دیتای سیم‌کارت NFC ایرانسل به منظور دریافت، نصب، راه‌اندازی، صدور کارت و ریشارژ رایگان میباشد. به منظور اطلاع از دیگر هزینه‌ها مانند هزینه فعال‌سازی کیف‌پول شرکت‌های همکار ارائه دهنده خدمات پرداخت، میتوانید به برنامه کیف پول مورد نظر مراجعه و یا با واحد‌های پشتیبانی مشتریان شرکت‌های مربوطه تماس حاصل نمایید.
انجام تراکنش بوسیله سیم‌کارت NFC و پرداخت همراه ایرانسل نیازی به سرویس دیتا ندارد. همچنین مجددا یاداور میگردد که استفاده از سرویس دیتای سیم‌کارت NFC ایرانسل به منظور دریافت، نصب، راه‌اندازی، صدور کارت و ریشارژ رایگان میباشد.
خیر
ایرانسل هیچگونه هزینه اضافی بابت ارائه خدمات پرداخت همراه از مشترک دریافت نمی‌نماید.

در حال حاضر انجام تراکنش‌های آفلاین، رایگان و بدون دریافت کارمزد می‌باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید به برنامه کیف پول شرکت پرداخت همکار مراجعه نمایید.

دقت نمایید که ایرانسل تنها فراهم آورنده بستر حافظه امن بر روی سیم‌کارت NFC به منظور ذخیره اطلاعات کارت پرداخت شما می‌باشد و کلیه عملیات پرداخت شامل انجام تراکنش و افزایش اعتبار توسط شرکت ارائه‌دهنده سرویس کیف پول صورت می‌پذیرد. لازم به ذکر است مبلغ موجود در کیف پول در هر بار افزایش اعتبار و نیز مدیریت مبلغ هزینه شده در هر تراکنش در اختیار شرکت ارائه دهنده سرویس کیف پول خواهد بود نه ایرانسل.

به صورت کلی، شارژ کیف‌ پول همراه شرکت‌های همکار ارائه دهنده خدمات پرداخت (بسته به نحوه طراحی نرم‌افزار کیف پول) از سه طریق صورت میپذیرد:
1 . درگاه USSD
2. درگاه پرداخت اینترنتی طراحی شده در داخل محیط نرم‌افزار کیف پول همراه
3. درگاه ترمینال پرداخت (دستگاه‌های POS) سازگار با نرم‌افزار کیف پول
شارژ کیف‌ پول همراه از طریق درگاه‌های USSD و پرداخت اینترنتی تا سقف مجاز شارژ مجدد کیف پول امکان‌پذیر می‌باشد. امکان شارژ مجدد کیف پول از طریق ترمینال پرداخت (دستگاه‌های POS و یا دستگاه‌های VTM) بستگی به عرضه این راهکار از طریق ارائه دهنده سرویس کیف پول دارد. ذکر این نکته لازم است که در حال حاضر کارت شارژ (Voucher) به منظور شارژ کیف‌ پول همراه وجود ندارد.

این زمان متغیر و وابسته به نحوه طراحی نرم‌افزار کیف پول همراه شرکت‌های همکار ارائه دهنده خدمات پرداخت می‌باشد. بسته به ترافیک موجود بر روی شبکه ایرانسل به منظور صدور کارت کیف پول همراه، فعال‌سازی سرویس ممکن است تا چند دقیقه به طول بیانجامد. بدیهی است مشترک در طول این مدت از آخرین وضعیت درخواست صدور و بارگذاری کارت در محیط نرم‌افزار مطلع خواهد شد.

در صورت عدم موفقیت در فرآیند ثبت و فعال کردن کارت، مطابق دستورالعمل نمایش داده شده در محیط نرم‌افزار کیف پول اقدام نموده یا با مرکز پشتیبانی مشترکین شرکت پرداخت یا ایرانسل به منظور پیگیری موضوع تماس حاصل نمایید.

راحت‌ترین راه دسترسی به برنامه کاربردی سرویس کیف پول شرکت‌های پرداخت همکار ایرانسل، از طریق دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) میباشد.
دُرج را دریافت و نصب نمایید. به برنامه وارد شوید. لینک‌های دسترسی به کلیه برنامه‌های کیف پول متعلق به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت همکار ایرانسل (به منظور دانلود، نصب و استفاده هر یک از آنها) در محیط دُرج وجود دارد. (دستورالعمل نصب، راه‌اندازی و استفاده از دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) را از اینجا دریافت نمایید

خیر. به منظور استفاده از سرویس پرداخت همراه ایرانسل، دریافت، نصب و راه‌اندازی دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) بر روی دستگاه تلفن همراه شما ضروری است.

به منظور راه‌اندازی هرچه بهتر سرویس بر روی دستگاه تلفن همراه خود سعی نمایید که همواره ابتدا دُرج (برنامه کاربردی پرداخت همراه ایرانسل) را در دریافت و اجراء و پس از آن از داخل محیط برنامه دُرج اقدام به دانلود و نصب برنامه کیف پول شرکت‌های پرداخت همکار نمایید.

نصب سیم‌کارت NFC کاملا مشابه نصب سیم‌کارت‌های معمول میباشد.
بهترین و مطمئن ترین روش ممکن در مجاورت قرار دادن ماژول NFC گوشی تلفن همراه خود و صفحه نمایش دستگاه کارت‌خوان غیرتماسی میباشد.
از حرکت سریع تلفن همراه خود بر روی دستگاه کارت‌خوان غیرتماسی اجتناب نموده و تا زمان شنیدن صدای بوق و یا سوت موفقیت آمیز بودن تراکنش صبر نمایید.
کل این فرآیند تنها یک تا دو ثانیه به طول می انجامد.
همچنین در صورت انجام موفقیت آمیز تراکنش، اطلاعات آن همزمان بر روی برنامه پرداخت همراه ذخیره گردیده و در هر لحظه قابل نمایش میباشد.

از آنجا که عملیات پرداخت برعهده شرکت‌های پرداخت همکار می‌باشد، برنامه‌های کاربردی سرویس‌ کیف پول متعلق به این شرکت‌ها دارای قابلیت محافظت درون برنامه‌ای هستند که توسط کاربر قابل تنظیم است.

کاربران قادر خواهند بود در صورت تمایل، با مراجعه به برنامه سرویس کیف پول متعلق به شرکت‌های پرداخت همکار، به تعریف و تنظیم رمز شخصی (PIN Code) یا تنظیم درخواست اثرانگشت (در صورت پشتیبانی دستگاه تلفن همراه) در هنگام فعال‌سازی کارت به منظور انجام تراکنش، اقدام نمایند.

خیر. یکی از نقاط قوت سامانه خدمات پرداخت همراه ایرانسل امنیت بالای آن در نگهداری اطلاعات مربوط به هر یک از کاربران میباشد. اطلاعات هر کاربر تنها بر روی حافظه امن سیم‌کارت آن کاربر ذخیره میگردد که در هیچ شرایطی قابل دسترسی یا بازیابی توسط شخص دیگری نمیباشد.
همچنین با استفاده از سامانه خدمات پرداخت همراه ایرانسل، هر یک از بانک‌ها و یا شرکت‌های همکار تنها به اطلاعات کاربران خود دسترسی داشته و امکان هرگونه دسترسی به اطلاعات اشخاص توسط بانک‌ها و یا شرکت‌های همکار به غیر از بانک یا شرکت عامل تحت هیچ شرایطی بر روی یک سیم‌کارت امکان پذیر نمیباشد.

* نام ونام خانوادگی
* شماره تماس یا ایمیل
* نام شرکت
* نام استان
* اندازه سازمان