.

کیف پول همراه

با افزایش استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره، نقش آن در انجام امور جاری نیز در حال پررنگتر شدن است.

.
.

با افزایش استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره، نقش آن در انجام امور جاری نیز در حال پررنگتر شدن است. این نقش که در حال حاضر اغلب در قالب بررسی ویژگی‌های خدمات و محصولات و خرید الکترونیک خلاصه می‌شود، با توسعه راهکارهای پرداخت همراه، وارد فاز جدیدی خواهد شد. در این راستا ایرانسل با سرمایه‌گذاری در توسعه و ارائه انواع خدمات بانکداری همراه به عنوان گام نخست، نسبت به ایجاد بستر پرداخت همراه و راه‌اندازی سامانه جامع NFC اقدام نموده است.

فناوری NFC (ارتباط از فاصله نزدیک) بستری را فراهم می‌نماید که بتوان از سیم‌کارت و بستر شبکه ارتباطی همراه انواع خدمات پرداخت و بانکداری همراه را ارائه کرد. این فناوری، نوعی ارتباط رادیوی است که در فاصله کمتر از ۱۰ سانتیمتر بین دو دستگاه مجهز به ماژول NFC (مثلا گوشی حاوی سیم‌کارت NFC و پایانه پذیرنده پرداخت) برقرار شده و تبادل اطلاعات را امکان‌پذیر می‌سازد.

یکی از کاربردها NFC استفاده از کیف پول همراه (موبایلی) است. با داشتن سیم‌کارت NFC و نیز نصب نرم‌افزار کاربری مربوطه، می توان اطلاعات مربوط به کارت‌های بانکی را روی سیم‌کارت و بصورت امن ذخیره نموده و کلیه تراکنش‌ها و پرداخت‌ها را با نزدیک کردن گوشی به پذیرنده و بدون نیاز به وارد کردن رمز، به سرعت انجام داد.

لازم به ذکر است که سرویس پرداخت همراه مبتنی بر فناوری NFC به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل اجراست. در حالت افلاین شما نرم افزار کیف پول همراه خود را تا سقف معینی شارژ کرده و سپس بدون نیاز به اتصال اینترنت در یک ارتباط دستگاه به دستگاه، تا سقف شارژ، اقدام پرداخت می‌نمایید. اما در حالت انلاین، نرم افزار کیف پول همراه شما بصورت آنلاین توسط حساب بانکی شما پشتیبانی شده و شما می‌توانید بدون محدودیت، تا سقف موجودی حساب خود، اقدام به پرداخت (خرید) نمایید. همانطور که اشاره شد، این حالت از پرداخت NFC نیاز به اتصال به اینترنت و پشتیبانی همزمان حساب بانکی شما از نرم افزار کیف پول همراه دارد.

نمایش بیشتر
.
.

امکان تعریف انواع کیف پول با کارتهای نقدی


پرداخت آسان و سریع


عدم نیاز به حمل کارت‌های بانکی متعدد و یا پول نقد


امکان تعریف بیش از یک کارت بانکی بر روی سیم‌کارت


امکان غیرفعال سازی فوری سرویس‌ها در صورت مفقود شدن گوشی


امکان مشاهده و مدیریت تراکنش‌ها بر روی اپلیکیشن پرداخت همراه


امکان انتقال وجه بین کیف پول‌های مشترکین از طریق موبایل و بدون نیاز به مراجعه به شعب بانک (خدمات peer to peer)

نمایش بیشتر
.
.اینفوگرافیک NFC در گذر زمان
نمایش بیشتر

* نام ونام خانوادگی
* شماره تماس یا ایمیل
* نام شرکت
* اندازه سازمان
.