.

کیف پول همراه

کیف پول همراه راهکاری بر بستر فناوری NFC است که امکان تعریف انواع کارت‌های پرداخت و بانکی از طریق یک نرم‌افزار کاربردی بر روی تلفن همراه را می‌دهد. در این روش کاربران قادر خواهند بود تنها با نزدیک کردن تلفن همراه به پذیرنده، پرداخت خود را انجام دهند.

.
.

با افزایش استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره، نقش آن در انجام امور جاری نیز در حال پررنگتر شدن است. این نقش که در حال حاضر اغلب در قالب استفاده از کانالها و ابزارهای ارتباطی و خرید الکترونیک خلاصه می‌شود، با توسعه راهکارهای پرداخت همراه، وارد فاز جدیدی خواهد شد. در این راستا ایرانسل با سرمایه‌گذاری در توسعه و ارائه انواع خدمات بانکداری همراه به عنوان گام نخست، نسبت به ایجاد بستر پرداخت همراه و راه‌اندازی سامانه جامع NFC اقدام نموده است.

فناوری NFC (ارتباط از فاصله نزدیک) بستری را فراهم می‌نماید که بتوان از سیم‌کارت و بستر شبکه ارتباطی اپراتور، انواع خدمات پرداخت و بانکداری همراه را ارائه کرد. این فناوری، نوعی ارتباط رادیوی است که در فاصله کمتر از ۱۰ سانتیمتر بین دو دستگاه مجهز به ماژول NFC (مثلا گوشی حاوی سیم‌کارت NFC) و پایانه پذیرنده پرداخت برقرار شده و تبادل اطلاعات را امکان‌پذیر می‌سازد.

یکی از کاربردها NFC استفاده از کیف پول همراه (موبایلی) است. با داشتن سیم‌کارت NFC و نیز نصب نرم‌افزار کاربری مربوطه، می توان اطلاعات مربوط به کارت‌های بانکی را روی سیم‌کارت و به‌صورت امن ذخیره نموده و کلیه تراکنش‌ها و پرداخت‌ها را با نزدیک کردن گوشی به پذیرنده (POS)، به سرعت انجام داد.

لازم به ذکر است که سرویس پرداخت همراه مبتنی بر فناوری NFC به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل اجراست. در حالت افلاین شما نرم افزار کیف پول همراه خود را تا سقف معینی شارژ کرده و سپس بدون نیاز به اتصال اینترنت در یک ارتباط دستگاه به دستگاه، تا سقف شارژ، اقدام به پرداخت می‌نمایید. اما در حالت انلاین، نرم افزار کیف پول همراه شما به‌صورت آنلاین توسط حساب بانکی شما پشتیبانی شده و شما می‌توانید بدون محدودیت، تا سقف موجودی حساب خود، اقدام به پرداخت (خرید) نمایید. همانطور که اشاره شد، این حالت از پرداخت NFC نیاز به پشتیبانی همزمان از حساب بانکی شما و نیز اتصال به اینترنت (بسته به نوع کارکرد سرویس) دارد.

نمایش بیشتر
.
.
نمایش بیشتر
برنامه کاربردی دُرج

* نام ونام خانوادگی
* شماره تماس یا ایمیل
* نام شرکت
* نام استان
* اندازه سازمان
.
با ما تماس بگیرید
09377150000