.

بلیت الکترونیک همراه

پرداخت همراه در سیستم حمل و نقل شهری

.
.

با افزایش روند شهرنشینی در سراسر جهان، نیاز به سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد و راحت در هر شهری، بیش از پیش احساس می‌شود. یکی از مهمترین موضوعاتی که سیستم حمل و نقل عمومی سال‌هاست در جهت بهبود آن تلاش می‌کند، فراهم آوردن یک روش پرداخت سریع و آسان به عنوان جایگزین پرداخت خرد نقدی برای هزینه سفرهای درون شهری است.

در سال‌های اخیر تکنولوژی‌ نوظهور استفاده از روش‌های پرداخت همراه، یکی از راهکارهای کارآمد برای حل مشکل یاد شده بوده است. فناوری NFC یا همان ارتباط از فاصله نزدیک، یک ارتباط رادیویی رمزگذاری شده و بی‌سیم است که برد آن کمتر ۱۰ سانتیمتر بوده و قادر است با کارت‌های هوشمند غیرتماسی و همچنین سایر دستگاه‌های مجهز به NFC ارتباط برقرار کرده و به تبادل اطلاعات با آنها بپردازد. از این رو این فناوری با زیرساخت‌های موجود در حوزه پرداخت غیرتماسی مورد استفاده در سامانه حمل و نقل عمومی سازگار است.

سیم‌کارت NFC ایرانسل مسافران را قادر می‌سازد از تلفن‌های همراه خود مانند کارت‌های هوشمند مترو و اتوبوس استفاده کنند. بر این اساس مشترکان می‌توانند پس‌ از نصب نرم‌افزار پرداخت همراه بر روی گوشی‌های خود، حساب خود را تا سطح معینی شارژ کرده و سپس برای انجام پرداخت‌های خود در سیستم حمل و نقل شهری از تلفن‌های همراهشان استفاده کنند.

نمایش بیشتر
.
.

در آینده‌ای نزدیک پرداخت با تلفن همراه جایگزین بلیط‌های کاغذی، کارت‌های هوشمند مترو و اتوبوس و پول نقد می‌شود.مزایای پرداخت همراه برای مسافران:

نیازی به همراه داشتن کارت‌های هوشمند مترو و اتوبوس مختلف برای عبور و مرور درون شهری ندارند.


پرداخت سریعتر و راحت‌تر هزینه‌های عبور و مرور


شارژ حساب از طریق گوشی همراه در هر زمان و مکانمزایای پرداخت همراه برای مسئولین ناوگان حمل و نقل عمومی:

کاهش هزینه‌های عملیاتی و تعمیر و نگهداری


کاهش هزینه‌های مربوط به تولید و ارائه بلیط‌های کاغذی و کارت‌های هوشمند


عدم نیاز به صدور کارت فیزیکی برای مسافران


نمایش بیشتر
.
.

اینفوگرافیک فناوری NFC و کاربردهای آن
نمایش بیشتر

* نام ونام خانوادگی
* شماره تماس یا ایمیل
* نام شرکت
* اندازه سازمان
.
آخرین اخبار و مقالات