Wi-Fi چه امکانات رفاهی را برای شهروندان فراهم می‌کند؟

Wi-Fi سازمانی چگونه پیشرفت جامعه ما را سرعت می‌بخشد؟


شبکه WiFi سازمانی چیست؟ دسترسی  به Wi-Fi سازمانی چگونه پیشرفت جامعه را سرعت می‌بخشد؟ امروزه، فناوری‌ Wi-Fi به طور چشمگیری پذیرفته شده و نقش عمده‌ای در افزایش کیفیت زندگی افراد دارد. بیایید در این مقاله ببینیم که چگونه جامعه ما می‌تواند از دسترسی Wi-Fi  سازمانی به عنوان راهی برای بهبود رفاه و بهره‌وری خود بهره ببرد.

بخش مدیریت  شهری

شهرهای هوشمندی که با مستقر کردن  Wi-Fiسازمانی رایگان در نظر دارند نقش موثری در برقراری راحت‌تر شهروندان خود با اینترنت داشته باشند رو به افزایش‌اند. این شهرها می‌توانند به طور موثری جوامع خود را با خدمات بهتر توانمند سازند.

به عنوان مثال، دو شریک تجاری معروف با نام‌های Tanaza و Tacira ،  با ارائه سیستم یکپارچه در برزیل توانستند با تکیه بر زیرساخت ابری Wi-Fi ، خدمات دیجیتالی هوشمند مانند مدیریت پسماند زباله‌های هوشمند، امنیت هوشمند و روشنایی هوشمند را به فضاهای سازمانی برزیل ارائه دهند.

یکی دیگر از مزایای دسترسی به  Wi-Fiسازمانی در جوامع شهری، ارتباط شهروندان باخدمات اجتماعی است. همه شهروندان، حتی كسانی كه توانایی خرید اینترنت خانگی را ندارند، می‌توانند از طریق راهکار وای فای سازمانی از یك ارتباط رایگان بهره‌مند شوند و از آن برای دسترسی به خدمات جستجوی شغل یا کلاس‌های عمومی-آموزشی استفاده کنند.

تجهیز وسایل حمل و نقل  عمومی با دسترسی به Wi-Fi نمونه دیگری از تأثیر مثبت وای فای  سازمانی بر جوامع است. مسافران می‌توانند از زمان حمل و نقل عمومی اطلاعات واقعی را بدست آورند تا بتوانند مسیرهای خود را بهتر برنامه‌ریزی کنند و در نهایت از یک تجربه سفر بهتر بهره‌مند شوند.

آمارها نشان می‌دهد که ۴۰٪ از ترافیک در مراکز شهر به دلیل حضور خودروی رانندگانی است که در جستجوی پارکینگ هستند. در همین راستا، شهر بارسلونا با استفاده از سنسورهای مخصوص پارکینگ هوشمند، که با یک برنامه آنلاین کار می‌کند، مشکل تراکم ترافیک را حل کرد. دسترسی شهروندان به وای فای سازمانی شهری کمک می‌کند آنها همیشه به اینترنت و برنامه‌های کاربردی دسترسی داشته و به دنیای دیجیتال رو آورند.

Wi-Fi می‌تواند تأثیر بسزایی در گردشگری داشته باشد. در واقع، هنگام مسافرت، مردم می خواهند با خانواده و دوستان خود در تماس باشند ، تصاویر تعطیلات خود را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند و اطلاعات سفر را بررسی کنند. در نتیجه ، اگر بتوانند به صورت رایگان از اینترنت استفاده کنند ، توریست ها انگیزه بیشتری برای سفر به یک مکان دارند. فراهم کردن شهرهایی با نقاط مهم Wi-Fi ، هم برای گردشگرانی که از اینترنت استفاده می کنند بدون هزینه رومینگ و هم برای اقتصاد محلی که عمدتا از افزایش سطح گردشگری بهره مند می شوند ، سودمند خواهد بود.

بخش آموزش

موسسات آموزشی با ارائه Wi-Fi به دانشجویان و کارمندان دانشگاه‌ها، می‌توانند برای بهبود برنامه‌های آموزشی و مطالعات دیجیتال خود برنامه‌ریزی کنند. نمونه‌ای از اجرای موفق Wi-Fi در مدارس شهر جدید تایپه در تایوان است. این مدرسه در سال ۲۰۱۵ توانست از این طریق دانش آموزان و معلمان را برای مقاصد آموزشی ترغیب کند. این در حالیست که موسسات آموزشی می‌توانند روش‌های نوین تدریس را بر اساس یادگیری مشارکتی و تعاملی در نظر بگیرند.

خدمات وای فای سازمانی باعث می‌شود دانش‌آموزان و دانشجویان در هر نقطه‌ای هستند بتوانند از خدمات دیجیتال بهره گرفته و از آموزش دور نمانند. به لطف  Wi-Fiسازمانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات بر فاصله جغرافیایی و اجتماعی غلبه کرده است و جامعه را یکدست می‌کند.

بخش بهداشت و درمان

فناوری Wi-Fi به کار رفته در خدمات درمانی تا حد زیادی عملکرد مراکز درمانی را بهبود می‌بخشد. پزشکان می‌توانند همواره به اطلاعات بالینی بیماران خود دسترسی داشته باشند و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این ، Wi-Fi  سازمانی مراقبت‌های بهداشتی روستایی را تسهیل می‌کند. در واقع، بیمارانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، با استفاده از  از شبکه Wi-Fi می توانند از راه دور با پزشکان ارتباط برقرار کنند. در عین حال ، Wi-Fi عمومی امکان نظارت بر موقعیت مکانی بیمار را در لحظه فراهم می‌کند در نتیجه مرحله امداد و نجات با نظارت دقیق و سرعت بالاتری انجام خواهد شد.

بخش تجاری

گزارش سیسکو، نشان از آن دارد که سود استفاده از  Wi-Fi از ۸.۸ میلیون در سال ۲۰۱۶ به ۱۵.۳ میلیون در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید. این آمار مربوط به درآمدهای مثبتی است که مشاغلی همچون فروشگاه‌های خرده فروشی، رستوران‌ها، کافه‌ها، سالن‌های برگزاری مجالس، هتل‌ها و مراکز خرید می‌توانند با ارائه Wi-Fi سازمانی به مشتریان خود ارائه دهند. مراجعه کنندگان به این مراکز با خرید اشتراک می‌توانند از شبکه Wi-Fi استفاده کنند. علاوه بر این، امکان اتصال به وای فای سازمانی در اماکن  دولتی و بزرگ ( به دلیل ممنوعیت در استفاده از اینترنت شخصی برای مسائل امنیتی) می‌تواند راه حلی برای افرادی باشد که نمی‌توانند از طریق اینترنت موبایل به اینترنت وصل شوند.

در بررسی اخیر انجام‌شده توسط یکی از هتل‌های زنجیره‌ای در انگلستان، ۶۷% شرکت کنندگان گفته‌اند که وای‌فای (Wi-Fi) رایگان مهم‌ترین عامل در انتخاب هتل است. وای‌فای (Wi-Fi) برای مدیران و افراد دارای کسب‌وکار بسیار مهم است. با توجه به اهمیت روزافزون وای‌فای (Wi-Fi) در هتل‌ها، یک مطالعه اخیرا نشان داده‌است که بیش از ۹۰% تجار خواستار دسترسی به وای‌فای (Wi-Fi) در اتاق‌های خود هستند و اکثرا اظهار داشته‌اند که به هتلی که این سرویس را نداشته است باز نخواهند گشت. کیفیت پایین خدمات اینترنتی می‌تواند به از دست دادن کسب‌وکار منجر شود

طبق یک مطالعه از Systemagic ، وای فای پر سرعت، ابزار قدرتمندی برای هتل‌هاست تا به این وسیله برای افزایش رضایت مشتریان خود اقدام کنند. این گزارش نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶۵٪ مهمانان یک هتل زنجیره‌ای اعلام کردند اگر بیش از 7 دقیقه اتصال آنها به اینترنت در زمان ورودشان زمان ببرد آنها دیگر آن هتل را برای اقامت مجدد خود انتخاب نخواهند کرد.

خدمات Wi-Fi سازمانی ایرانسل

واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل در راستای ارائه مدرن‌ترین تسهیلات، آماده ارائه این تکنولوژی است. مهمترین کاربرد Wi-Fi سازمانی دسترسی لایه‌بندی شده به اینترنت است؛ به خصوص در مکان‌هایی مانند شرکت‌ها، ادارات و مراکز پر رفت و آمد و پرجمعیت که لازم است دسترسی به اینترنت در آن‌ها به صورت گسترده ایجاد گردد. همچنین قرار دادن کلیه پرتال‌ها و نودهای نرم‌افزاری نام برده بر بستر ابر ایرانسل منجر به کاهش هزینه‌های تامین و نگهداری سرور در سمت مشتری شده و تجربه خوشایندی از خدمات مدیریت یکپارچه را فراهم می‌آورد. سرویس Wi-Fi سازمانی ایرانسل راهکاری جامع است که تمامی مراحل طراحی شبکه تا پشتیبانی ۷/۲۴ را شامل می‌شود.

برای دریافت مشاوره یا خرید این سرویس کلیک کنید.

منبع: