ضرورت استفاده از Wi-Fi سازمانی برای کسب و کار

چرا باید از Wi-Fi سازمانی در اماکن عمومی و شرکت‌ها استفاده شود؟


جایگاه Wi-Fi سازمانی در دنیای امروز

/wp-content/uploads/2020/04/26-e1587973235115.jpg

اینکه کسب و کار شما یک دفتر کوچک یا یک شرکت با صدها کارمند و مشتری است، فرقی نمی‌کند؛ چون در هر صورت داشتن اتصال وای‌فای پایدار و سریع از مزیت‌های یک تجارت موفق به حساب می‌آید. همچنین برقراری ارتباط ایمن با اینترنت و یا شبکه داخلی در هر جایی و هر زمانی به شما اطمینان می‌دهد که بدون وقفه کارتان را پیش ببرید. Wi-Fi سازمانی امروزه در شرکت‌های مطرح جهان از جمله AT&T و در بیش از ۶۰ کشور جهان برای مدیریت ابر مورد استفاده قرار گرفته است. این شبکه یک بستر ایمن و یکپارچه برای ارتباط کارمندان و مراجعه‌کنندگان فراهم می‌کند و می‌توان از آن در هر جایی استفاده کرد. اتصال تعداد زیادی از کاربران به اینترنت، امنیت بالا، سفارشی‌سازی، سرویس‌دهی یکپارچه و انعطاف‌پذیری از جمله مزیت‌هایی است که شبکه Wi-Fi سازمانی را از سایر شیوه‌های دسترسی به اینترنت متمایز می‌کند. این تکنولوژی امروزه در بسیاری از مراکز خرید بزرگ و کوچک، کتابخانه‌ها، مراکز ورزشی، مراکز گردشگری، حوزه حمل و نقل،مراکز آموزشی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مراکز درمانی، شرکت‌های دولتی و خصوصی، مراکز خدماتی و دیگر اماکن عمومی به کار رفته‌ است. در اینکه این تکنولوژی در حال حاضر و چند سال آینده بسیار پرکاربرد خواهد بود شکی نیست، چون طبق آمار بیش از 80% دسترسی به اینترنت از طریق وای‌فای انجام می‌شود که این آمار بالا خود اهمیت این تکنولوژی را عنوان می‌کند.

معرفی Wi-Fi سازمانی

شبکه Wi-Fi سازمانی راهکاری یکپارچه بر بستر شبکه داخلی وای‌فای است که برای کاربردهای گوناگون سازمانی و رفع نیاز کاربران در محیط‌های وسیع اعم از مکان‌های کوچک و بزرگ‌ طراحی شده‌‌است.

این فن‌آوری نیازی به وجود شبکه اینترنت موبایل نداشته و می‌تواند در هر جایی امکان دسترسی به اینترنت را برای شما فراهم کند. Wi-Fi سازمانی دسترسی لایه‌بندی شده به اینترنت را برای شما به ارمغان می‌آورد و امکان ایجاد حساب کاربری مشخص برای هر فرد اعم از کارمند و مشتریان را به مدیران می‌دهد.

اکسس پوینت‌ها وظیفه سرویس‌دهی مستقیم به کاربران را برعهده داشته و هر کاربر شبکه وای‌فای زمانی می‌تواند به این شبکه متصل شود که در محدوده پوشش یک اکسس پوینت قرار گیرد. همچنین نرم افزار اکانتینگ امکان تعریف کلمه عبور برای هرکاربر را به‌ صورت مجزا فراهم می‌کند. شما می‌توانید توسط این نرم‌افزار مرزهای مشخصی را برای هر کسی تعیین کنید. دستگاه کنترلر مرکزی نیز به عنوان مغز متفکر یک سیستم Wi-Fi سازمانی، وظیفه کنترل و مدیریت کلیه اکسس پوینت‌ها را بر عهده دارد؛ همچنین کارایی و کیفیت شبکه‌های Wi-Fi سازمانی را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. پس از راه‌اندازی شبکه، سوییچ‌های شبکه و حتی کابل‌های شبکه متصل به اکسس پوینت‌ها همگی از اجزای مهم و تاثیر گذار یک شبکه وای‌فای هستند که باید مدنظر قرار گیرند. زمانی که یک شبکه پرظرفیت وای‌فای مورد نیاز است علاوه بر ظرفیت اکسس پوینت‌ها، ظرفیت سوییچ‌ها نیز اهمیت پیدا می‌کند.

چرا Wi-Fi سازمانی از ضروریات یک کسب و کار موفق به حساب می‌آید؟

/wp-content/uploads/2020/04/29-1-e1587973734995.jpg

از آنجاییکه هر مشتری برای اتصال به شبکه باید بر روی نام وای‌فای شرکت شما کلیک کند، این خود باعث می‌شود که نام برند شما در ذهن‌ها بماند و بازاریابی شما را رونق دهد. همچنین اتصال سریع و قابل‌اعتماد برای کاربران به دلیل داشتن تجهیزات پیشرفته در این تکنولوژی یکی دیگر از مزیت‌های Wi-Fi سازمانی به حساب می‌آید. در فضاهای اداری بزرگ و چند طبقه نیازمند سیگنال‌های قوی‌تری هستیم،  Wi-Fi سازمانی با استفاده از چند روتر مشکل افت سیگنال در این مکان‌ها را حل می‌کند. تکنولوژی Roaming همچنین امکان اتصال بدون تاخیر و پیوسته کاربران را حتی در طی حرکت و جابجایی آن‌ها می‌دهد. همانطور که قبلا هم اشاره شد، این فن‌آوری دارای امنیت بسیار بالایی هم برای کاربران مجاز و هم کارکنان مجموعه می‌باشد، چون قابلیت احراز هویت کاربران وای‌فای را از طریق سامانه دارد؛ البته شما می‌توانید با ایجاد حساب‌های کاربری کاملا مجزا برای میهمانان، سطح دسترسی آن‌ها را بر داده‌ها مشخص کنید که خود امنیت شبکه را در سطح بالاتری قرار می‌دهد و با ثبت و نگهداری اطلاعات اتصال کاربران به شبکه، جلوی هر گونه سواستفاده از خدمات رایگان گرفته می‌شود. این تکنولوژی با توانایی استقرار نقاط دسترسی چندگانه، قابلیت بیشتری برای مقیاس‌بندی شبکه وای‌فای با رشد کسب و کار به مدیران می‌دهد. در نهایت این نکته حائز اهمیت است که Wi-Fi سازمانی قابلیت ایجاد پرتال مدیریت کابران برای صاحبان کسب و کار را دارد و به دلیل پیکربندی کاملا پیشرفته، ورود افراد بیگانه را گزارش داده که این خود باعث مدیریت بهتر شبکه خواهد شد.

خدمات Wi-Fi سازمانی ایرانسل

واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل در راستای ارائه مدرن‌ترین تسهیلات آماده ارائه این تکنولوژی می‌باشد. مهمترین کاربرد Wi-Fi سازمانی دسترسی لایه‌بندی شده به اینترنت است؛ به خصوص در مکان‌هایی مانند شرکت‌ها، ادارات و مراکز پر رفت و آمد و پرجمعیت که لازم است دسترسی به اینترنت در آن‌ها به صورت گسترده ایجاد گردد. همچنین قرار دادن کلیه پرتال‌ها و نودهای نرم‌افزاری نام برده بر بستر ابر ایرانسل منجر به کاهش هزینه‌های تامین و نگهداری سرور در سمت مشتری شده و تجربه خوشایندی از خدمات مدیریت یکپارچه را فراهم می‌آورد. سرویس Wi-Fi سازمانی ایرانسل راهکاری جامع است که تمامی مراحل طراحی شبکه تا پشتیبانی ۷/۲۴ را شامل می‌شود.

برای دریافت مشاوره یا خرید این سرویس کلیک کنید.

منبع: