آخرین مطالب
نگران هزینه‌ها نباشید، نگران بهره‌وری باشید!

نگران هزینه‌ها نباشید، نگران بهره‌وری باشید!

شما احتیاج به یک نگرش پویا در رابطه با هزینه‌هایتان دارید. نگرشی که روی جزییات تمرکز می‌کند و در پی بهینه کردن «کارکردها» است نه حذف چیزی.

1398/10/15 يكشنبه
تعداد بازدید: 0

  زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اینکه چطور دخل و خرج را تنظیم کنید یک دغدغه همیشگی است؛ چه مدیر یک سازمان بزرگ باشید چه یک کسب و کار کوچک! اما واقعیت این است که راه حل این نوع از نگرانی‌ها فقط افرایش درآمد نیست؛ شما احتیاج به یک نگرش پویا در مواجه با هزینه‌هایتان دارید. نگرشی که روی جزییات تمرکز می‌کند و در پی بهینه کردن «کارکردها» است نه حذف چیزی.

 

قرار است هر روز کجاها بروید؟!

یکی از عمده‌ترین هزینه‌هایی که ممکن است حتی به آن فکر نکرده باشیم، هزینه‌ تعاملات و جلسات است. چه درون و چه بیرون سازمان. اگر تیم فروش فعالی دارید می‌توانید هزینه‌هایشان را پیش‌بینی کنید.

اگر تیم شما جلسات زیادی با مشتریان دارند باید برای هر مأموریت هزینه ایاب و ذهاب در نظر بگیرید، شاید با انتخاب ساختمانی دور از مرکز شهر، در ابتدا هزینه کمتری ‌بپردازید، اما در طی زمان شما دارید بابت زمان و هزینه مأموریت‌ها هزینه بیشتری را متحمل می‌شوید. از طرفی بابت طولانی شدن مأموریت‌های بیرون شرکت، شما «نفر ساعت» هدر می‌دهید. پس مسیرهای استراتژیک شهر را بشناسید و سعی کنید با این دور اندیشی انتخاب بهینه‌تری برای محل شرکت داشته باشید.

 

دست از سر کاغذها بردارید!

تلکام

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در کاهش هزینه‌های سازمانی در عصر جدید، حذف سیستم‌های کاغذی از یک سازمان است. البته وقتی از سیستم‌های کاغذی حرف می‌زنیم، منظورمان فقط خرید کاغذ و هزینه‌های مربوط به آن نیست. تهیه‌ کاغذ، نگه‌داری از مدارک کاغذی، طبقه‌بندی و بایگانی آن‌ها، جستجو و دسترسی به آن‌ها در مواقع ضروری، همه و همه نیازمند نیروی کار بیشتر، فضای بزرگ‌تر و هزینه‌های بیشتر است. با دیجیتال کردن تمام اسناد و مدارک، نه تنها نگه‌داری، طبقه‌بندی و دسترسی به اطلاعات آسان‌تر و سریعتر می‌شود، که هزینه‌های سازمان هم به میزان قابل توجهی کاهش یافته و گامی مثبت در راستای حفظ محیط زیست برداشته خواهد شد.

 

تعاملات ‌سازمانی را چابک و کم هزینه کنید!

تلکام

خیلی از راه‌حل‌های مدیریت هزینه‌ها، راه‌حل‌هایی کلاسیک است که سال‌هاست به آن پرداخته می‌شود و عملاً یادآوری‌هایی ضروری محسوب می‌شوند. اما تکنولوژی‌های نوین مدام راهکارهای جدید ارائه می‌دهند؛ از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه گرفته تا ابزارهای ارتباطی جدید.
در همین راستا یکی از چندین راهکار سازمانی ایرانسل برای بهبود فرآیند‌های کسب‌وکار، «سیم‌کارت سازمانی» است. راهی که آشنا شدن با آن به کم شدن دغدغه‌تان کمک کرده و باعث تغییر در ارتباطات یکپارچه سازمانی شما خواهد شد.

 

سیم‌کارت سازمانی چیست؟

سیم ‌کارت سازمانی نوعی سیم کارت مختص به شرکت‌ها و سازمان‌ها است که به منظور مدیریت ارتباطات سازمانی و کاهش هزینه‌های ارتباطی، برای کارکنان یک سازمان خریداری میشود. این سیم‌کارت‌ها به عنوان درگاه ارتباطی سازمان با مشتریان و تأمین‌کنندگان، برای همیشه تحت مالکیت سازمان باقی خواهد ‌ماند.

استفاده از سیم‌کارت سازمانی، باعث سرعت بخشیدن به مدیریت ارتباطات و آسانتر شدن روند تأمین اینترنت برای اعضای سازمان میشود. ارائه شماره تلفن متمایز شرکتی موجب حفظ اعتبار سازمان شده و با تخصیص شماره‌های سریالی به کارکنان، به راحتی در ذهن بقیه کارکنان و مشتریان باقی می‌ماند.

با استفاده از سیم‌کارت سازمانی کارکنان یک شرکت می‌توانند با همکاران خود به صورت رایگان مکالمه کنند و لازم نیست بابت تماس‌های داخلی هزینه‌ای پرداخت کنند. همچنین اعضا درون سازمان بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند به صورت هم‌زمان با هم مکالمه داشته باشند و بدون نیاز به نصب برنامه یا تغییر تنظیمات تلفن همراه، کنفرانس برگزار کنند. این ویژگی در بسیاری از سازمان‌ها مفید و موثر واقع شده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ سازمان‌ها است.

برای مدیریت آسان سیم‌کارت‌های سازمانی ایرانسل می‌توان از راهکار حساب‌ چند‌کاربره استفاده کرد. به این ترتیب مدیر مجموعه می‌تواند با خرید یک بسته‌ مکالمه، دیتا و پیامک، حجم مصرفی را بین اعضای گروه و با توجه به نیاز هر کس توزیع کند و به این ترتیب ضمن کنترل میزان مصرف، بر عملکرد اعضای سازمان، نظارت داشته باشد.

 

تعامل بیشتر و آسان‌تر، کار تیمی موفق‌تر

واقعیت این است که رویکردهای مدیریتی جدید که بر چابک‌سازی سیستم‌های سازمانی تمرکز دارند، مهم‌ترین کاربردشان تغییر در نحوه‌ نگرش مدیریتی است؛ نگرشی که به دنبال تسهیل فرآیند‌ها و تعاملات‌ است. این نگرش مدام در پی این است که موانع ذهنی، مالی، تکنیکی و حتی روانی را از سر راه نیروهای انسانی بردارد تا بهترین بهره‌وری برای یک سازمان به وجود آید. اگر شما نگران هزینه‌ها هستید، برای رفع آن ناچارید راهکارهای جدید مدیریتی را به کار بگیرید و قطعا قضیه در انتخاب محل کار مناسب، حذف کاغذ یا استفاده از سیم کارت سازمانی خلاصه نمی‌شود.

البته شاید در نگاه اول فکر کنید ایجاد ساختاری یکپارچه برای تماس‌های تلفنی به غیر از کم شدن هزینه، تاثیری بر عملکرد کلی یک تیم ندارد، یا فکر کنید هزینه‌ای که بابت دور بودن دفتر کار از شهر می‌پردازید آنقدر مهم نیست، اما شما هزینه‌های غیر ملموسی مثل کاهش بهره‌وری خواهید پرداخت. با این نگاه عملاً فکر کردن به کاهش هزینه‌ها، به معنای کم‌تر پول خرج کردن نیست، بلکه به معنای درست خرج کردن در راستای بهبود ساختارهاست؛ پس نگران هزینه‌ها نباشید، نگران بهره‌وری باشید!

آخرین مطالب
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید