رویدادهای ویژه
آنچه در همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» گذشت

آنچه در همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» گذشت

سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با حضور ایرانسل و ارائه زیرساخت NB-IoT برگزار شد. نشست تخصصی «نقش اینترنت اشیا در شهر هوشمند» با حضور مدیرعامل ایرانسل نیز از دیگر رویدادهای این نمایشگاه بود.

1398/9/24 يكشنبه
تعداد بازدید: 0

 

سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» توسط سازمان فاوای شهرداری تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، پیروز حناچی شهردار، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران به اتفاق در در این رویداد حضور داشتند. شهردار تهران و مدیر عامل سازمان فاوای تهران ضمن بازدید از غرفه ایرانسل با زیرساخت NB-IoT و راهکارهای مبتنی بر آن آشنا شدند.

شبکه NB-IoT یا شبکه کم‌پهنای اینترنت اشیا، بستری است که اطلاعات دریافتی از حسگرهای حوزه اینترنت اشیا را به سیستم‌های تحلیل داده منتقل می‌کند و بستری برای انتقال داده از حسگرها و دستگاه‌ها به سامانه و پلتفرم تحلیل اطلاعات محسوب می‌شود. ایرانسل در سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»، برای نخستین‌بار جامع‌ترین نسخه از این شبکه کاربردی را برای تحقق شهر هوشمند ارائه کرد.

شبکه NB-IoT ایرانسل تاکنون در راهکارهای زیادی مورد استفاده قرار گرفته است که از جمله آنها می‌توان به دوچرخه اشتراکی، پارکینگ هوشمند، کنتور خوانی هوشمند، روشنایی هوشمند معابر، مدیریت هوشمند ناوگان، نظارت بر تجهیزات و دارایی‌ها اشاره کرد. در این دوره از نمایشگاه تهران هوشمند، تمامی این راهکارها توسط ایرانسل معرفی شد.


شهر هوشمند

در دومین روز از این رویداد، دکتر بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل در نشستی تخصصی در سالن سعدی برج میلاد، با موضوع «نقش اینترنت اشیا در شهر هوشمند» ضمن بحث درباره جدیدترین فناوری‌های اینترنت اشیا در حوزه شهر هوشمند، اقدامات ایرانسل را در زمینه هوشمندسازی شهرها تشریح کرد و بر لزوم رفع موانع فعالیت نقش‌آفرینان حوزه شهر هوشمند تأکید نمود.
مدیرعامل ایرانسل در این نشست، با اشاره به پیش‌بینی‌ سرعت بالای توسعه اینترنت اشیا در جهان، ضمن تأکید بر لزوم تسهیل شرایط و رفع موانع پیش‌رو، راه‌اندازی سریع شبکه نسل سوم و چهارم اینترنت همراه پس از رفع انحصار توسط دولت را نمونه مشخصی برای پیشرفت و توسعه دانست.

وی همچنین بر آمادگی ایرانسل برای بررسی پیشنهاد شرکت‌های آماده به فعالیت در عرصه شهر هوشمند تأکید کرد و در عین حال، تحقق این گونه همکاری‌ها را به دلیل گستردگی سطح فعالیت، منوط به ارائه طرح و مدل تجاری مناسب و کامل دانست. عباسی آرند همچنین در بخش دیگری از سخنانش از ادامه همکاری ایرانسل با شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت گاز در زمینه حسگر و کنتور هوشمند گاز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این خدمت در سطح تجاری نیز به مشترکان ارائه شود.

واحد کسب‌وکار سازمانی ایرانسل با ارائه زیرساخت‌های لازم، آماده است تا با دانشجویان خلاق، کسب و کارهای نوپا و صنایعی که با شبکه NB-IoT سر و کار دارند، همکاری نماید.

برای شروع این همکاری کافیست به صفحه فراخوان مراجعه کنید.

آخرین مطالب
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید