اخبار و مقالات راهکارهای سازمانی ایرانسل

ارتباطی امن و یکپارچه با سرویس +VPN

ارتباطی امن و یکپارچه با سرویس +VPN

سرویس وی پی ان پلاس (+VPN) کلیه مشترکان سازمانی را قادر می‌سازد با استفاده از بستر ارتباطی ایرانسل، بین کلیه نقاط مورد نظر در شبکه خود ارتباطی امن و یکپارچه برقرار سازند.

1398/11/21 دوشنبه
تعداد بازدید: 0

اطلاعات و داده‌های هر کسب وکار، مهم‌ترین دارایی‌ آن‌ محسوب می‌شود. فعالیت کارمندان هر کسب‌وکار بر بستر اینترنت موجب به خطر افتادن این اطلاعات می‌شود. در عین حال هر روزه هکرها به ابزارها و روش‌های پیشرفته‌تری برای نفوذ به اطلاعات سازمان‌ها و ایجاد اختلال در فعالیت‌های آن‌ها مجهز می‌شوند. از این رو متخصصان به را‌ه‌اندازی شبکه‌هایی که به اینترنت وابستگی نداشته باشد روی آورده‌اند. در حال حاضر MPLS ، VSAT و +VPN جزو سرویس های زیرساختی برای راه اندازی این دسته از شبکه‌ها هستند. این ارتباطات مستقل از شبکه اینترنت ایرانسل برقرار می‌شود و از امنيت قابل ملاحظه‌ای منطبق بر استانداردهای امنیتی حاکم بر هسته و ساختار این شبکه برخوردار است. اما مشترکین قادر خواهند بود به منظور ارتقا امنيت تبادل داده و حفظ محرمانگی اطلاعات از مکانیزم‌های تانلینگ بر روی این شبکه نیز بهره‌مند گردند.

سرویس MPLS از طریق شرکت مخابرات ارائه میشود و ارتباطی از طریق سیم است. هرچند ارتباط از این طریق بسیار با کیفیت و پایدار است اما با مشکلات و معایبی از جمله هزینه‌های بسیار بالا به ازای هر لینک، عدم امکان جابجایی آسان و زمانبر بودن آن و پیچیدگی و طولانی بودن فرایند توسعه شبکه همراه است.

ارتباط ماهواره‌ای VSAT به دلیل عدم محدودیت در پوشش جغرافیایی، مورد توجه عموم قرار گرفت،. اما محدودیت عرضه، نیاز به تجهیزات گران قیمت و هزینه بسیار بالای سرویس موجب عدم استفاده فراگیر کسب و کارها از این بستر ارتباطی شده است.


+VPN یا شبکه امن همراه نسخه ارتقا یافته سرویس APN است که سالهاست توسط ایرانسل ارائه می‌شود. این سرویس لایه 3 به شما امکان انتقال اطلاعات سازمان بر بستری امن و اختصاصی را می‌دهد. +VPN در واقع توعی شبکه‌ی WAN است که اطلاعات منتقل شده را بر بستر اینترنت منتشر نمیکند و دسترسی به آن صرفا برای کاربران مجاز درون شبکه میسر است.
با استفاده از این سرویس شما می‌توانید به کمک پروتکل‌های تانلینگ (Tunneling Protocol) امنیت مسیر ارتباطی را تامین کنید.

+VPN علاوه بر رمزنگاری داده‌ها از مبدا تا مقصد، به هریک از کاربران شبکه ترافیک مشخصی اختصاص می‌دهد. این مساله باعث می‌شود تا فعالیت یک فرد روی فعالیت کاربر دیگر در شبکه تاثیری نداشته باشد. به بیان ساده‌تر فعالیت افراد در این شبکه موازی است و کاربران با مشکل اختلال سرعت مواجه نخواهند شد.

 

این سرویس مناسب چه کسب‌وکارهایی است؟

این سرویس یک شبکه ارتباطی یکپارچه سازمانی بین نقاط جغرافیایی یک سازمان ایجاد می‌کند که طیف گسترده‌ای از کسب و کارها می‌توانند از آن استفاده کنند.

کسب و کارهای زنجیره‌ای بیشترین نیاز را به این سرویس دارند. یک فروشگاه زنجیره‌ای را در نظر بگیرید که بین شعب خود، انبار مرکزی و ساهتمان مرکزی ارتباط +VPN ایجاد کرده است؛ با استفاده از +VPN شعبه مرکزی این فروشگاه در هر لحظه می‌تواند از میزان فروش، موجودی انبار، تعداد پرسنل مشغول به کار و هر اطلاعات دیگری که برای مدیریت چنین فروشگاهی نیاز است دسترسی داشته باشد. همینطور تمام شعب می‌توانند اطلاعات مورد نیاز را بین خود جابجا کنند. در کنار همه اینها حتی ویزیتورها یا تیم پخش محصولات هم با استفاده از این سرویس در ارتباط کامل و یکپارچه با دفتر مرکزی و شعب قرار می‌گیرند.

این سرویس می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات ارتباطی کسب و کارهای زنجیره‌ای مثل بانک‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی، هتل ها و رستوران های زنجیره ای را حل کند.

همچنین شرکت‌هایی که شعبه یا کارخانه‌ای در نقطه دیگری از کشور دارند، می‌توانند به کمک سرویس +VPN با شعبه اصلی خود ارتباط امن و پرسرعتی را تجربه کنند.

 

چگونه می‌توان از سرویس +VPN استفاده کرد؟

+VPN ایرانسل نیازی به امکانات زیرساختی پیچیده ندارد. فقط کافی است یکی از سیم کارت های TD یا FD ایرانسل در محلی که قصد استفاده از این سرویس را دارید آنتن بدهند.

 

آیا امنیت اطلاعات در ارتباط به وسیله +VPN به خطر نمی‌افتد؟

سرویس +VPN یک حلقه ارتباطی بسته است که یک کانال امن و اختصاصی بین نقاط مورد نظر شما برقرار می‌کند که هیچ دسترسی ای از بیرون به آن وجود ندارد. بنابراین امکان هک شدن یا مورد حمله قرار گرفتن شبکه شما به وسیله هکرها در ارتباطی از طریق +VPN شدیدا کاهش یافته و نزدیک به صفر است.

آیادر سرویس +VPN برای انتقال اطلاعات محدودیتی وجود دارد؟

چه از نظر حجمِ فایل‌های ارسالی و چه از نظر نوع فایل‌ها، هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید فیلم، صوت، تصویر، متن و اطلاعات نرم‌افزاری را در هر حجمی که مایل باشید، بین نقاط مد نظر خود جابه‌جا کنید. همچنین بر بستر آن می‌توانید ارتباط تصویری، ویدئو کنفرانس، جلسات مجازی یا هر نوع دیگری از ارتباط را بین شعب و کارمندان برقرار کنید.

 

نحوه پشتیبانی این سرویس از سوی ایرانسل به چه شکل است؟

با راه‌اندازی سرویس +VPN پنلی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید به صورت لحظه به لحظه از وضعیت شبکه ارتباطی خود کسب اطلاع کنید. این سرویس به صورت ۲۴ ساعته توسط ایرانسل پشتیبانی می‌شود. در صورتی که مشکل خاصی به وجود آید که به صورت تلفنی یا از راه دور قابل حل نباشد، کارشناسان ایرانسل در محل شما حضور پیدا کرده و مشکل را برطرف خواهند کرد.

در عین حال توافقنامه سطح عملکرد SLA قابل اتکایی نیز برای این سرویس وجود که اطمینان خاطر بالاتری برای شما فراهم سازد.

در حال حاضر ایرانسل سرویس +VPN را به عنوان راهکاری برای ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات امن با شرایطی ویژه به کسب‌وکارها ارائه می‌دهد.

با توجه به مواردی که ذکر شد سرویس +VPN راهکاری مطمئن برای ایجاد ارتباط در شبکه های گستره است که نه تنها نسبت به سرویس‌های مشابه از امنیت بالاتری برخوردار است، بلکه از لحاظ قیمت، سهولت استفاده و فراگیری راهکارهایی که برای مشکلات ارتباطی کسب و کارها ارائه می‌دهد هم منحصر به فرد است.

اطلاعات مربوط به چگونگی برقراری سرویس، شرایط و هزینه‌ها را می‌توانید در سایت ایرانسل مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.


منابع:

بيشتر
آخرین مطالب
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید