بهره‌برداری از راهکار پرداخت همراه در شهر مشهد

بهره‌برداری از راهکار پرداخت همراه در شهر مشهد

صبح امروز، ۱۵ آذرماه ۱۳۹۶، سامانه پرداخت مبتنی بر تلفن همراه برای اولین بار در کشور، در شهر مقدس مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

1396/9/15 چهارشنبه
تعداد بازدید: 6572


صبح امروز، ۱۵ آذرماه ۱۳۹۶، در حضور مدیران عالی رتبه استان خراسان و با تلاش و میزبانی نمایندگان شرکت ایرانسل و بانک پاسارگاد به عنوان مجریان این طرح، سامانه پرداخت مبتنی بر تلفن همراه برای اولین بار در کشور و در شهر مقدس مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


با بهره‌برداری از این طرح، از این پس هموطنان عزیزمان در شهر مقدس مشهد می‌توانند تمامی پرداخت‌های خرد خود را، از جمله در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل شهری، ایستگاه‌های سوخت، فروشگاه‌های خرده‌فروشی مواد غذایی، رستوران‌ها، کیوسک‌های مطبوعاتی، پارکینگ‌ها، فعالیت‌های خیریه و موارد مشابه توسط تلفن همراه خود انجام دهند.

شرکت ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیتای کشور، در راستای همراهی همیشگی خود در پروژه‌های نوین و گسترده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباط، با تامین بستر ارتباطی مورد نیاز، عرضه نسل NFC سیم‌کارت‌های ایرانسل و نیز توسعه برنامه کاربردی دُرج (کیف پول همراه ایرانسل) نقش برجسته‌ای در زنجیره تجاری‌سازی پرداخت همراه بر عهده گرفته است.

برنامه کاربردی دُرج (کیف پول همراه ایرانسل) به‌عنوان رابط به‌کارگیری سیم‌کارت‌های NFC ایرانسل و همچنین برنامه کاربردی کیپاد (کیف پول همراه بانک پاسارگاد) به‌عنوان درگاه ارتباطی کاربر با حساب بانکی و ساخت کارت‌های اعتباری مجازی بر روی تلفن همراه، در کنار هم کاربران را قادر می‌سازند تا با استفاده از تلفن‌های هوشمند مجهز به فناوری NFC و در کلیه فروشگاه‌ها و مراکز مجهز به پذیرنده NFC بانک پاسارگاد، پرداخت‌های خرد خود را از طریق تلفن همراه انجام دهند.

شهر مقدس مشهد به‌عنوان یکی از شهرهای پیشرو در ارائه خدمات هوشمند شهری، پس از آنکه به عنوان اولین شهر در بهره‌برداری از فناوری NB-IoT برای پیاده‌سازی سامانه کنتورخوانی هوشمند لقب گرفت، اکنون اولین شهری خواهد بود که راهکار پرداخت همراه را به شهروندان ارائه می‌کند.

مجموعه این تدابیر، چشم‌انداز بسیاری روشنی را برای توسعه خدمات شهر هوشمند در شهر مقدس مشهد و همچنین سایر شهرهای کشور ترسیم می‌سازد. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد گسترش خدمات هوشمند شهری از جمله کنتورخوانی هوشمند، پرداخت همراه و سامانه شهر هوشمند ایرانسل در سایر استان‌های کشور عزیزمان باشیم.

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید