در نمایشگاه تله‌کام 2017 چه گذشت؟

در نمایشگاه تله‌کام 2017 چه گذشت؟

گشتی در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل و مرور جذاب‌ترین بخش‌هایی که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفتند.

1396/7/29 شنبه
تعداد بازدید: 7928

 

نمایشگاه تله‌کام، بزرگترین رویداد مخابراتی کشور، فرصتی است که هر ساله فعالان صنعت ارتباطات را گرد هم می‌آورد تا به عرضه و معرفی آخرین فناوری‌های این صنعت در کشورمان بپردازند. روز دوشنبه ۲۴ مهرماه، هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تله‌کام در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا پایان روز پنج‌شنبه ۲۷ مهرماه پذیرای علاقه‌مندان به صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات بود. در اولین روز این نمایشگاه، مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن اختصاصی ایرانسل (سالن ۲۷)، از آخرین دستاوردهای این شرکت بازدید کردند. در روز دوم این نمایشگاه نیز، دکتر هاشمی قائم مقام وزیر اطلاعات و ارتباطات و دکتر عارف، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، ازجمله چهره‌های شاخصی بودند که از غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل بازدید به عمل آوردند.


واحد کسب‌و‌کارهای سازمانی ایرانسل به رسم سال‌های گذشته، با معرفی آخرین دستاوردهای خود در این نمایشگاه، فعالیت خود را با هدف رفع نیازهای کسب‌وکارها و صنایع فعال داخلی آغاز کرد.

راهکارهای سازمانی ارائه شده در غرفه کسب‌وکار سازمانی:

در نمایشگاه الکامپ که اواخر تیرماه سال جاری برگزار شد، برای اولین بار شاهد رونمایی از فناوری سیم‌کارت NFC در کشور و توسط ایرانسل بودیم. اکنون در نمایشگاه تله کام ۲۰۱۷ بهره‌برداری و عرضه رسمی این سیم‌کارت‌ها به مشترکین ایرانسل آغاز شده و امکان انجام پرداخت غیرتماسی در کشور فراهم شده است. علاوه بر فناوری پرداخت NFC، سامانه برگزاری جلسات مجازی ایرانسل (شایا)، مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل و سامانه شهر هوشمند ایرانسل نیز برای اولین بار و به شکل عملیاتی ارائه شدند.


دُرج (کیف پول همراه ایرانسل)

در غرفه کسب و کار سازمانی ایرانسل، فاز اول این پروژه با فراهم آوردن امکان تعویض سیم‌کارت‌های مشترکین ایرانسل با سیم‌کارت‌های NFC، علمیاتی شد. پس از نصب اپلیکیشن دُرج بر روی تلفن همراه و تعریف کارت‌های اعتباری بر روی سیم‌کارت‌های NFC، امکان پرداخت غیر تماسی برای دارندگان این سیم‌کارت‌ها فراهم می‌شود.

این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد پس از تعریف و انتخاب کارت اعتباری در اپلیکیشن، به صورت آفلاین، پرداخت‌های خود را توسط تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به NFC انجام دهند. در فاز بعدی این پروژه، با فراهم‌سازی امکان پرداخت آنلاین توسط سیم‌کارت‌های NFC، مشترکین می‌توانند کارت‌های بانکی خود را بر روی اپلیکیشن دُرج تعریف کرده و تا سقف موجودی حساب خود اقدام به خرید کنند. سناریوی پیاده‌سازی شده در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، یک تجربه واقعی از پرداخت‌های NFC را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.


سامانه شهر هوشمند

یکی از سناریوهای پر بازدید در غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، سامانه شهر هوشمند بود. در این بخش، معرفی تمامی پارامترهای یک شهر هوشمند با جزئیات انجام گرفت. مدیریت منابع و انرژی در شهر هوشمند، مدیریت هوشمند پسماند، مدیریت هوشمند حمل و نقل، پارکینگ‌های هوشمند و سنجش فاکتورهای آلودگی صوتی و زیست محیطی، همگی بخشی از یک سیستم یکپارچه مدیریت هوشمند شهری هستند.


در سناریوی پیاده سازی شده برای شهر هوشمند، تمامی این زیرسیستم‌ها و موارد استفاده آن‌ها بر روی دیواری از تصاویر متحرک نمایش داده می‌شدند.


سامانه برگزاری جلسات مجازی (شایا)

برای اولین بار در کشور سامانه‌ای با هدف تسهیل روند مدیریت جلسات مجازی در سازمان‌ها، طراحی و رونمایی شد. در بخش معرفی سامانه شایا، بازدیدکنندگان می‌توانستند برگزاری جلسات سازمانی به‌صورت مجازی را تجربه کرده و با امکانات متعدد سامانه شایا آشنا شوند. امکان برقراری جلسات تصویری، ارسال فایل در خلال جلسات، یادداشت برداری، حضور و غیاب، ثبت و ضبط جلسات و سایر امکانات این سامانه، شکل جدیدی از برگزاری جلسات مجازی در سازمان‌ها را معرفی کرده است. بر خلاف نرم‌افزارهای خارجی، این سامانه هیچ محدودیتی در تعداد شرکت‌کنندگان نداشته و تمامی امکانات آن برای سازمان‌های متقاضی قابل استفاده است.


سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل

یکی دیگر از اولین‌های ایرانسل در نمایشگاه تله‌کام، ارائه نسخه‌ عملیاتی و آماده به کار سامانه مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل بود. این سامانه با ارائه گزارش‌های دقیق و لحظه‌ای از ناوگان حمل‌ونقل و همچنین امکانات متعددی نظیر تعریف ماموریت سازمانی، نظارت بر عملکرد رانندگان، بررسی فنی خودروها، مکانیزه‌سازی فرایندهای تعمیر و نگهداری، ارائه مسیرهای بهینه و ... سطح بالاتری از بهره‌وری در مدیریت ناوگان حمل و نقل را در اختیار سازمان‌ها قرار داده است. بازدید‌کنندگان از غرفه کسب‌وکار سازمانی ایرانسل، از نزدیک با کارکرد و امکانات این سامانه آشنا شدند.


استقبال از کارگاه‌های کسب‌وکار سازمانی ایرانسل

از دیگر بخش‌های جذاب و پرطرفدار سالن ایرانسل، کارگاه‌های تخصصی کسب‌وکار سازمانی بود که در طول نمایشگاه با استقبال خوبی روبرو شد. این کارگاه‌های با مشارکت شرکت‌های همکار با ایرانسل (Ericsson, Quectel, ASM, D-Link, Pardis, Comviva) و تحت عناوین متنوع و پیرامون فناوری‌های نوین حوزه اطلاعات و ارتباطات شامل شهر هوشمند، خدمات پرداخت NFC، فناوری NB-IoT، چشم‌انداز اینترنت اشیا در جهان، خانه هوشمند، فناوری نسل پنجم (5G) و ... برگزار شدند.

آخرین مطالب
الکامپ ۲۰۱۹
1398/4/29 شنبه
آخرین ویدیوها
آرشیو ویدیوها در آپارات
مطالب مرتبط

* نظر
وب سایت
* ایمیل
* نام

نظر دهید